Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktál "csak úgy" megjelenni...

Szoktál "csak úgy" megjelenni valakinél?

Figyelt kérdés

Ilyen helyzetekre gondolok, mint például: Elmész bevásárolni, és útközben meglátod egy ismerősödet, aki otthon éppen betonozik vagy valamit építkezik. Ha ezt meglátod, beállítasz hozzá, érdeklődsz tőle, hogy mit épít akkor is, ha te nem akarsz építkezni? Vagy azt látod, hogy az ismerősöd a háza előtti gyümölcsfát gondozza, vagy szedi róla a gyümölcsöt. Megállsz ilyenkor vele beszélgetni, hogy mit csinál? Szóval szoktál így kíváncsiskodni, érdeklődni úgymond hívatlanul? Nem feltétlenül kell az, hogy hosszú időre tartsd fel ezt az illetőt, most nem az előre be nem jelentkező, váratlanul megjelenő rokonokra kérdezek, hanem tipikusan ilyen helyzetekre.

Ez most nem fontos, mert a ti véleményetek érdekel, de én nem vagyok ilyen, tőlem rakhatja az udvarán valaki a viacolort, én biztos nem megyek oda kíváncsiskodni az illetőhöz, hogy mit csinál saját portáján, engem ilyen dolgok nem érdekelnek.


2023. márc. 23. 20:10
A kérdező szavazást indított:
Igen, általában kíváncsi természetű vagy
Nem mindig, de néha igen
Egyáltalán nem foglalkozol másokkal ilyen szempontból
25 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Embere válogatja. Én személy szerint mindig megkérdezem (vagy személyesen vagy telefonon), hogy valaki ráér-e, nem állítok csak úgy be senkihez. De például a szomszédaim pont a gyökeres ellentéteim, imádnak a másik szomszédokhoz akkor betoppanni, amikor csak akarnak, igaz nyugdíjasok... Engem pont ezért nem kedvelnek, mert "nincs mindig nyitva előttük az ajtóm", engem meg ezért idegesítenek ők.
2023. márc. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez csak kiragadott példa, de ilyen az is, hogy mondjuk valaki medencét csinál a kertjében, vagy szép új fakerítést emel, vagy tetőt cserepelnek stb. Sokan úgy vannak vele, hogy akkor "hadd lássam, hogy haladtok". Engem ezek egyáltalán nem foglalkoztatnak.
2023. márc. 23. 20:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Engem sem. Általában a saját dolgommal vagyok elfoglalva. Sajnos nem mindenki ilyen... Az a legrosszabb, amikor a szomszédság feltart a munkával... vagy azt a szakembert, akit te hívtál ki, és te fizeted. És ha szólsz miatta, akkor te vagy a szemét alak... xD
2023. márc. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Soha. Ha esetleg megyek haza valahonnan/megyek valahova, és valamelyik szomszéd épp csinál valamit a kertben vagy a ház előtt, akkor köszönünk és ennyi. Nem vagyok az a csevegős típus, és ők sem szoktak feltartani. Ha nyilván mondanak vagy kérdeznek valamit, akkor válaszolok, de az, hogy látom, hogy építkeznek, és betolakszom megnézni, nekem sok.


Olyat meg főleg nem, hogy betoppanok csak beszélgetni. Jóban vagyunk, de azért nem annyira jóban. Plusz elég eltérő korosztály vagyunk, én 23 vagyok, nincs ilyen nagyon a környéken, a többség 60+-os nyugdíjas, vagy 30-40 éves családos 5-15 éves gyerekekkel nagyjából. A közvetlen szomszéd szokott néha áthozni zöldségeket, de ő is szól, hogy bedobhatja-e.

2023. márc. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xp ali ***** válasza:
Nem. És én sem szeretném, ha más tenne így.
febr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!