Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek már eme kultúrált, és haladó világban is képesek orrfacsaró bűzzel megjelenni nyilvános helyeken?

Figyelt kérdés
Persze-persze értem én, hogy vannak olyan nyári napok, mikor az ember úgy érzi magát, mint aki két kancsó vízzel leöntöttek, és ez napvégére megérződik. De nagyon sokszor szimplán az igénytelenség szagát érzem nyilvános helyeken. Sokan ennyire nincsenek igénnyel magukra?

2023. márc. 28. 11:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Egészségügyi probléma, szegénység, vagy éppenséggel más a felfogása a higiéniáról.
2023. márc. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Egészségügyi problémát szerintem minden 2-3. villamoson utazó embernél elengedhetjük bár előfordulhat, de szerintem ez hasonló, mint amikor valaki a pajzsmirigye miatt nyilatkozik arról, hogy nem tud fogyni.


Szegénység is erős érv lehetne, de egy szappan, és minimális folyóvíz napi használata nem hiszem, hogy egy vagyon főleg nem egy nagy városban ahol én élek. Nem Borsod legkisebb legszegényebb falujában.


A higénia a dolgot inkább megértem, de az ember ha nem higénikus magával, akkor ne mások rovására kavarja fel reggel a gyomrát.

2023. márc. 28. 12:11
 3/22 anonim ***** válasza:
50%

Csak a technológia haladó, az emberek semmit se változtak a középkorhoz képest. Ugynaúgy van butaság, ármánykodás, háború egy darab földért, stb, csak komolyabb eszközökkel, és nagyobb tételben.

Az emberek egy része pl még most is úgy gondolja, hogy a Nap kering a Föld körül, és hasonló finomságok.

+ amit az 1. írt.

2023. márc. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Sehol nem írtam, hogy mindenkinek egészségügyi problémája lenne. Különböző lehetőségeket soroltam fel, és Te szándékosan félremagyarázod.

És de, valakinek drága ez is, de egyébként ismertem olyat, aki büszke volt arra, hogy csak szappannal mosakszik, és nem volt különösebben kellemes a testszaga.

A harmadik pont meg tök irreleváns: magyarázatot kértél, adtam. Most ne kezdj el velem vitatkozni arról, hogy mit csináljanak ezek az emberek.

2023. márc. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert igénytelenek és elhagyták magukat. Sokan vannak akik egyedül élnek vagy megkeseredettek és egyszerűen nincs igénye arra, hogy mindennap fürödjön vagy csak szimplán szarik bele. Én nem hiszem, hogy nem érződik. (Mármint saját magán, ha büdös.)
2023. márc. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
#4 Jaa nem vitaképpen mondtam, csak durva számomra még mindig. Azt hogy meg ezzel büszkélkedik az már sokat elmond szerintem. Csak számomra úgy értetődött, mintha felkarolnád, hogy semmi baj jól van ez így, de akkor már értem a szitut.
2023. márc. 28. 12:23
 7/22 A kérdező kommentje:
#3 Ezt tapasztalatom nem áll messze az igazságtól :D
2023. márc. 28. 12:24
 8/22 A kérdező kommentje:
#5 Nem létezik olyan, hogy nem érződik. Én már azt megérzezem magamon, ha egy minimális rossz illatom van. Amit írtál az relevánsabb igen, de akkor kár emberek közé menni szerintem így.
2023. márc. 28. 12:25
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van olyan, hogy valaki nem érzi magán, nem csak rossz szagoknál, de jóknál is. Én is megérzem magamon, ha büdös vagyok, mert általában nem vagyok büdös. Ha konstans húgyszagom lenne, megszokná az orrom.


Itt van mellettem az asztalon egy citromfűs illatosító, aminek nem érzem most az illatát, de mikor elmegyek zuhanyozni és visszasétálok a szobába, megcsap az illata.

2023. márc. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
37%
én meg úgy vagyok vele, hogy az alap higiénia jegyében napi egyszer letusolok, ha meg ennek ellenére büdösnek érzel, akkor túl közel állsz.
2023. márc. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!