Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen negatív a magyar...

Miért ilyen negatív a magyar népesség nagy része?

Figyelt kérdés

Miért van még sok emberben ez a post-soviet hozzáállás?

Miért húzzátok le a másikat? Miért nem tudtok pozitívan hozzáállni a másikhoz, nem pedig úgy mint egy tajparaszt?

Miért vagytok vamzerek? Hol vannak az igazi férfiak?

Miért van ennyi aggresszivitás az utakon?


Én személy szerint azért vettem nagy autót, gyúrtam és varrtam szét magam, hogy ezzel a kinézettel eltávolítsam magamtól a negatív embertípusokat, akikkel konfliktusba lehetne kerülni egy áltag külsővel.


2023. márc. 29. 15:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Egyébként van egy olyan szociológiai mondás, hogy egy társadalom arra fejlődik, amilyen kérdést feltesz magának. Így tehát tegyük fel a kérdésed úgy, hogy hogy lehetne boldogabb hely Magyarország? Én mit tehetnék azért, hogy Magyarország jobb hely legyen? S a mit kifogásnak mondanánk, azt tereljük át a "nincs mit vele tenni, de mégis" kategóriába.
2023. márc. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel teljesen egyetértek.

Az amerikai példa nem volt teljesen helyénvaló, mert tényleg így van, hogy ott a pozitív hangulatban van egy kis 'megjátszás' is.


(Egyébként én is IT-s vagyok, lehet ezért vagyok boldog:P, ha érdekel, írj és megpróbálok segíteni.)

2023. márc. 31. 11:45
 13/13 anonim ***** válasza:

Alacsony életszínvonal, állandó politikai hergelés és félelemkeltés (propaganda), az elmúlt évek bizonytalanságai, kilátástalanságai, hihetetlenül magas árak, mellé szörnyű alulfizetettség (éhbér), az empátia pedig egyre inkább ritkaságszámba menő dologgá vált. Kevés az örömforrás is.

Az utakon pedig sokan sietnek, nem gondolják át, mit is csinálnak, frusztráltak, idegesek, eleve nem olyan állapotban vannak, ami vezetőképesnek minősül (vagy általánosságban szólva, vagy az adott napra értve).

Akik pedig szándékosan lehúzzák a másikat ezt azért teszik, mert féltékenyek és ez az egyszerűbb, mintsem tenni érte, hogy jobb legyen, nekik ez pluszban egy újabb frusztrációlevezetés is. Meg inkább próbálják a másikat is a saját szintjükre lehúzni, mondván "ha nekem rossz, legyen neki is!".


Szóval nem áll jól az ország szénája, márpedig javulás a következő időszakban aligha lesz, sőt... szerintem a java még most jön. Sajnos belőlem szépen sikerült eltüntetni az optimizmust, de az empátiát nem hagyom, illetve próbálok minél inkább figyelni arra, hogy a negatív dolgok ne húzzanak le annyira, de nem mindig könnyű-

2023. ápr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!