Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Át akar verni a szerelő?

Át akar verni a szerelő?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék érdeklődni, mennyire reális az, hogy előre szeretnének pénzt kérni gázkazán alkatrészért? A szerelő pár képet látott a panelről, ezalapján rendelte meg az alkatrészeket, de azt utólag közölte, hogy nekem már most ki kellene fizetnem nekik az árát. Tehát még ki sem jöttek, meg sem nézték, azt sem tudom kik ők, de adtak egy számlaszámot, hogy fizessek előre érte. Köszönöm előre is a válaszokat. Komfort épületgépészet a cég neve, ha tud róluk valaki valamit, azt megköszönném.
2023. márc. 31. 11:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Általában előleget szoktak kérni ha nagyobb értéket kell nekik beszerezniük. Komplett kazán cseréknél szoktak felárat kérni előlegként mert nekik sem adják oda ingyen ahol ezeket bezserzik és raktáron nem szoktak tárolni semmit max rövid ideig. Egyébként lehe tudják hogy mi kell bele nyilván van tapasztalatuk csak azért szokták elkérni az árát hogy ha esetleg visszamondanád a munkát ne maradjon a nyakukon.


Persze vannak akik szeretnek sumákolni, és jól teszed hogy kérdezel a cégről, én azért máshol is néznék róluk értékeléseket meg mindent.

2023. márc. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A céget nem ismerem, de én nem fizetnék előre.

Ha kijönnek és beszerelik, akkor szokás pénzt kérni.

Építkezésnél (ami azért nagyobb összeg) el tudom képzelni, hogy megveszik az anyagot, idehozzák, és az anyagot kifizetem, mielőtt nekiállnak dolgozni.

Autószerelő sem kér előre pénzt, csak amikor beszerelte az alkatrészt és átadja az autót.


Nekem nagyon gyanús, pedig én jóhiszemű ember vagyok.

2023. márc. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen, de a cégtulajdonosnak nem tetszett, hogy nem akarok fizetni, mert hogy ő már kifizette a panel árát. De én ezt nem értem mert most hogy utaljak egy idegennek akit sosem láttam, se egy papír róla se semmi. Azt hittem az ugy műkodik, hogy kijönnek megnézik majd kifizetem
2023. márc. 31. 11:59
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondanám, hogy két lehetőségük van:

a) Kijönnek, beszerelik és akkor fizetek.

b) Keresek másik céget, ők meg feldughatják maguknak az alkatrészt.

2023. márc. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csak a munka elvégzése után, számlára fizess. Akkor már biztos, hogy jó alkatrészt rendeltek.
2023. márc. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%

komfort.hu ?

Nagyon gyanús oldal.

Felénk van 6 országos bolt, úgy néz ki ők mind a 6-hoz értenek. Ez mindig gyanús ha valaki mindenhez ért.

Én se értem, te nem vásárolni akarsz, javítani.

Javításért fizetsz.

Jajj, és olyan fontos vagy nekik, hogy rögtön a cégtulajdonos foglalkozik veled. :D

Sajnos a csalók is egyre profibbak. Mint egy filmhez, van mindenre forgatókönyvük, díszlet.

2023. márc. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az alkatrészt hagyják nállad és te fizetsz, majd a munkadíjat a végén!
2023. márc. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
42%

Ez sima átverés.

Ne dőlj be nekik.

2023. márc. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"A szerelő pár képet látott a panelről, ezalapján rendelte meg az alkatrészeket,"


Lehet, hogy ez is ilyen távgyógyító, hogy elég neki egy fotó??

Egy normális szerelő először kijön és megállapítja a hibát.

Legtöbbször van is ilyen alkatrésze a furgonjában ami tele van szerszámokkal és a leggyakoribb alkatrészekkel. Ha esetleg nincsen nála, akkor is megbeszéli a tulajjal a továbbiakat.

Ezek szélhámosoknak tűnnek.

Keressél mást!

2023. márc. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Ha nincs róla papír,akkor mehetnek panaszra a magasságos mindenhatóhoz is! Én nem utalnék,ez nem így működik.És tényleg az a baj,hogy nem lehet senkiben megbízni.Rokonomat két éve verte át egy ács ismerősük,tetőanyagra kért előre pénzt,azóta is mennek megcsinálni...
2023. márc. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!