Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A szerelő átakarna verni?...

A szerelő átakarna verni? Motorolaj cseréről volna szó.

Figyelt kérdés
Szóval eddig a kocsiba a motorolaj 10 ezer forint volt amit vett bele a szerelő. Azonban most másik szerelőhöz tudom csak elvinni és azt mondja, hogy 23 ezer forintba kerül az a motorolaj ami abba való. Állítása szerint eddig mindig rosszat töltöttek bele. Kocsi típus: Suzuki Wagon r+ dízel 2005. Megtudnátok mondani, hogy milyen kell bele?

#Suzuki #motorolaj #szerelő #Suzuki Wagon R+ #autószereleő #motorolaj csere suzuki
2016. febr. 9. 16:08
1 2
 1/11 Trafó1 ***** válasza:

ilyenek kellenek bel: [link]


Van drága és olcsóbb is.

2016. febr. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Trafó1 ***** válasza:
Tessék a komplett szet ára: [link]
2016. febr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Trafó1 ***** válasza:

Ha jól látom kb 4 lityi kell bele ha beleveszed hogy egyes autószerelők óradíja 5000 ft akkor kijön miért ennyibe kerül.


Az elsö, második is én voltam

2016. febr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Részecskeszűrős autóba:

[link]


Részecskeszűrő nélkülibe:

[link]

2016. febr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
Ja és igen, át akar verni.
2016. febr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Naná, hogy át. Egy sima utcai autóról van szó, semmi értelme full-szintetikus olajat venni hozzá, már ha arról van szó (az tényleg kerülhet ennyibe). Lehet hogy ő is csak 5 ezer forintos olajat tölt bele, 20 ezerért. Ha valahogy kapcsolatba lépsz megint vele, kérdezd meg, hogy akkor mégis milyen való bele szerinte.
2016. febr. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

4liter olaj kb. 8-10e a szürő 1-2e munkadíj 1-2 az kb. 9-14e ha a szerelő veszi az olajat simán van annyi kedvezménye, hogy nem kér munkadíjt...

10-15közt reális de az felett lehúzás!


pontos árat senki se fog írni mert függ milyen olaj melyik nagykerből melyik szerelőnél....

Ha 60literes hordobol méri ki az olajat akor a full szintetikus dízel olaj is simán kijön 1500/litere neki!

2016. febr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Zebra3328 ***** válasza:

De most mégis mit problémázol ezen?

Megveszed TE azt az olajat ami szerinted kell hozzá, és a szerelő (morogva ugyan)de azt fogja betölteni...

Szerintem ennyire egyszerű.

2016. febr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem vert át, ennyi.

Direkt a kedvedért elővettem a tavalyim olajcsere számláit (unixauto, szerelő haver kedvezményével)

19 000 forint volt a 4 liter Castrol 0W40, a gyári olajszűrő, a Mann légszűrő és Mann aktívszenes utastéri pollenszűrő. ja, bocs, volt még benne egy olajleeresztő csavar, mert el volt nyalva a feje, és már szar volt a réz tömítése is.

Magamnak cseréltem, de ha a szerelő csinálja akkor munkadíjat is számláz, és az anyagon lévő kedvezményét sem adja át neked. Ha jófej, annyiért adja mint a nagyker nyilvános webáruháza.

2016. febr. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9: Pontosan milyen olajról van szó? Mert nem arról, amit a gyár ajánl bele, az biztos (már ha neked is haszonló Suzuki-d van, mint a kérdezőnek). Ha jól tudom általánosságban 3 fajta Castrol 0W40 van: CASTROL Edge Sport 0W40, Castrol Edge Titanium FST 0W-40 és Castrol Edge Professional Titanium 0W-40. Elsőnek akció nélkül 2500Ft/liter az ára, másodiknak 2700Ft/liter körül, a harmadiknak meg 4000Ft/liter (ebből nem is találtam 4 vagy 5 literes kiszerelést). Az utolsóból reális az a 19 ezres ár (mindennel együtt), de az az olaj meg abba a kategóriába tartozik, amit nem éri meg megvenni. Viszkozitását összehasonlítva más olajokkal belátható, hogy nem egy spéci termékről van szó, simán helyettesíthető más (akár jobb) típusúval is. Ha rajtam múlott volna, én inkább Mobil 1 New Life 0W-40-et vettem volna bele. Ennek 2500 Forint körül van literje. 100°C-on nem túl nagy eltérés van a két olaj viszkozitása között (0,4 cSt), hidegen viszont a Mobil kevésbé sűrűsödik be.


Egyébként ha jól vettem ki a kérdésből, akkor abban a 23 ezer forintos árban csak az olaj van benne, se a munkadíj se más.

2016. febr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!