Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudtok az életben a...

Hogyan tudtok az életben a sok lehetőség közül választani?

Figyelt kérdés
Munkahely, párkapcsolat,lakóhely,etc minden téren választani kell. Minden választás lemondás minden más lehetőségről. Hogyan tudtok kitartani a választásotok mellett, ha elbizonytalanodtok?
2023. ápr. 4. 12:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

"Munkahely"


Azt választom, amelyik szimpatikus, és ahol eleget fizetnek.


"párkapcsolat"


Azt választom, aki nekem tetszik, és én is kellek neki.


"lakóhely"


Azt választom, ahol tudok venni ingatlant, és a céljaimnak is megfelelő környéken van.


A világ legegyszerűbb dolgai ezek.

2023. ápr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
12%
ne valaszd a legkenyelmesebb opciokat sosem. nyugodtan legyen kihivas...es igy mindig tobb lehetoseg nyilik
2023. ápr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, meg kell tanulni, hogy amikor valamire igent mondunk, akkor azzal egyidejűleg annak ezerféle alternatívájára meg nemet mondunk. Ez néha nehéz, de a felnőttséghez tartozik, hogy nem álldogálunk fél órát a fagylaltok előtt sem, hanem ha már eldöntöttük, hogy vaníliásat eszünk, akkor fagyizás közben nem azon gondolkodunk, hogy a csokis milyen lett volna.

Segíthet a jó önismeret, hogy ne később szembesüljünk esetleges kielégületlen igényeinkkel, amikről addig nem is tudtunk. Meg van ennek egy pszichológiája, hogy egy döntés után a választott dolog előnyeit túlhangsúlyozzuk, a hátrányaival kevésbé foglalkozunk; az elvetett dolognál meg észben tartjuk, miért is vetettük el végül. Valakinek ez jól működik, másnak aktívan át kell kereteznie a dolgokat, hogy ne bánkódjon, de szerintem tanulható is annak örülni, ami van.

2023. ápr. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Munkahely -> jól érzem magam, jó a társaság, érdekes a munkakör, jó a fizu.


Párkapcsolat -> akinél nincs olyan érzésem, hogy kompromisszumokat kell kötnöm, mert nincsenek meg benne azok a dolgok, amik nekem fontosak egy kapcsolathoz, illetve aki mellett folyton úgy érzem, hogy nem vagyok megbecsülve, lehet megcsal vagy ilyesmi. Most pl. boldog párkapcsolatban vagyok, vicces, intelligens, törődő párom van, aki nagyon szeret és akivel a szex is nagyon jó (eddigi kapcsolataimban ezek közül valami mindig hiányzott). Meg tudok vele beszélni bármit és sok időt, energiát, pénzt tesz a kapcsolatunkba, ahogy én is, ezért működik jól.


Lakóhely -> vidéki házam van, de a párommal lehet városba fogunk költözni, majd elválik, ha oda jutunk. Nekem lakhelynél csak az a fontos, hogy csendes helyen legyen és közel zöld övezethez a kutyáim miatt, de mindegy, hogy lakás vagy kertesház.

2023. ápr. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincsennek ilyenjeim sajnos.
2023. ápr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Kevés olyan döntés van szerintem, ami örökre elzárja az utat a változtatás elől. Munkahelyet nem nehéz váltani, lakhelyet nem nehéz váltani.. Párkapcsolatban ha két ember közül kell választani akkor valóban nincs visszaút általában, de minden tapasztalat megtanít valamire és a párkapcsolat sem jelent örök kötelezettséget, ha nem válik be. Én addig tartok ki egy döntés mellett, amíg van értelme, de nem kínzom magam egy életen át csak azért, mert valamikor hoztam egy döntést. A számomra elérhető információk alapján döntök, de ha útközben új információkat szerzek és emiatt változik a véleményem akkor nem fogok foggal-körömmel ragaszkodni az eredeti elképzelésemhez. Rugalmasnak kell maradni, tudni kell alkalmazkodni, ennyi a titok.
2023. ápr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen sok lehetőségről beszélsz, nekem 1 sincs, hogy kitörjek a kakiból.
2023. ápr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Lehet az a baj, hogy nekem több választási lehetőségem is volt/van az életben. Akinek csak egy van, ott valóban nem merül fel a kérdés.
2023. ápr. 4. 13:30
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
Állítólag azért is frusztrálóbb a mai élet, mint mondjuk 50 éve, mert manapság bármit akarsz venni, van a boltban belőle 150-féle, és sokkal több dologra mondasz így nemet a mindennapi életben, meg nagyobb utánajárás, ha körültekintően akarsz beszerezni valamit. Nem mintha vissza kéne sírni a kisebb választékot, de ez is egy szempont.
2023. ápr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, lehet ez a baj, a végtelen választási lehetőségek illúziója.
2023. ápr. 4. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!