Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményed Pest megyéről...

Mi a véleményed Pest megyéről (vármegye)?

Figyelt kérdés
Múlt, jelen és hogyan képzeled el a jövőjét?

2023. ápr. 7. 09:22
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Ez ide, a gyakorira túl bonyolult kérdés. 😃
2023. ápr. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Undorító.
2023. ápr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
A saját jövőmmel foglalkozom, nem pedig az egész megyének a sorsával. Tégy te is úgy, meglátod könnyebb lesz az életed.
2023. ápr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Számomra túl taszító az egész megye mivel Budapest közelsége a mentalitásban is megmutatkozik. A pesti mentalitástól pedig turistaként is herótom volt.
2023. ápr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Túlzsúfolt.
2023. ápr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Már jelenleg is szuburbanizációs gondokkal küzd és ez tovább fog folytatódni, hiszen egyre többen költöznek az agglomerációba. Ennek a levét főleg Budapest fogja meginni mert csak tovább fog nőni az ingázók száma és már most sem bírja az infrastruktúra. A jövőjét úgy képzelem el (igazából ez tény) hogy az agglomerációs települések tovább fognak hízni és a vidék pedig elnéptelenedik.
2023. ápr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Én megyének tanultam és így is fogom őket hívni életem végéig
2023. ápr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is Pest megyében éltem, agglomerációban. Mikor kicsi voltam fele annyi volt a lakosság, mint most. Az agglomeráció és Budapest sem bírja ezt a lakosság mennyiséget. Csak a fővárosban lakik a 1.7 millió fő (2016os adat szerint) és még vegyük hozzá azokaz akik azóta pluszba odaköltöztek, ott laknak, nincsenek bejelentve vagy napi szinten ingáznak Budapestre.

Pest megyében lakik 1.2 millió fő. Magyarország lakossága pedig 9.7 millió. Ez azt jelenti, hogy MO lakosság 1/3 része csak Pest megyében lakik (Pest megyéhez vegyük hozzá Budapestet is). Tarthatatlan!

Ez hosszútávon be fog dőlni. Sürgősen fejleszteni kell a többi megyét minden szempontból. Struktúra, közlekedés, munkalehetőség, fizetés, oktatási lehetőség.

2023. ápr. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Én minél messzebb élnék szívesen Budapesttől, mondjuk Zala megyében. (vármegyében)
2023. ápr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
82%
Hát egy elég fura vármegye! Egyrészt annyira nincs benne egy normális nagyváros ami a megyeszékhelye lehetne, hogy Budapest a központja amely közigazgatásilag nem is része a vármegyének! Emiatt pedig van egy bazi nagy lyuk a közepén, és az nagyon hülyén néz ki! Ez is bizonyítja Budapest létezének értelmetlenségét mert ha a főváros nem lenne, akkor át lehetne sétálni Pest megyéből Pest megyébe, anélkül hogy elhagynánk a vármegyét! Viszont ugye Pest vármegye mindenkivel határos akar lenni, ezért van egy nyúlványa északon Szlovákia felé, ami kifejezetten szexivé teszi a megye alakját. Tehát ezek miatt Pest vármegye alakja egyszerre nagyon béna és nagyon menő!
2023. ápr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!