Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetne lekattanni a...

Hogy lehetne lekattanni a rengeteg interneten található esztétikus dolgokról, amik eufóriát okoznak, ha már túlfeszítenek belülről és sosincs végük?

Figyelt kérdés

Lehet nincs is erre megoldás csak ki akarom beszélni magamból.

Bipoláris vagyok de olyan akinek naponta többször váltakozik a hangulata és rengetegszer ha épp mániákus vagyok olyan mintha fel akarnék robbanni belülről.

Kiskorom óta internetfüggő vagyok, egyrészt mivel nagyon magányos voltam mindig, másrészt mindig is imádtam szép dolgokat nézegetni.

Egy ideje itthon vagyok a betegségem miatt és meg egy ideig nem is leszek jobban ez biztos.

A képernyőidőm napi 12 óra szokott lenni……

Most vagyok a leginkább függő korszakomban, egész nap képeket videókat nézegetek és csak az van a fejemben hogy nem elég, ha nem nézem tovább őket akkor lemaradok meg több szép dologról és ettől frusztrált leszek


Egyszerűen megbolondít a gondolat hogy egy kedvenc témámmal kapcsolatban pl (festészet, múzeumi képek) van több millió kép a neten és ha elkezdem úgy érzem az összeset látnom kell, de közben már felrobbanok az eufóriától és a tudattol hogy mennyi kép van online…


Az Insta, a TikTok, a Pinterest teljesen kikészítenek mert ha elkezdem ajánl meg sokkal többet és nincs vége, közben rosszul vagyok arról a gondolattól hogyha nem nézek meg mindent az elvesztegetett idő.


Most éppen a Titanic a legnagyobb kattanásom, egy hete csak egy videót kedvetlem tiktokon aztán lett belőle 10, 100, 1000… eddig nem is érdekelt a film, nem is láttam egyben, most pár nap alatt megnéztem 5x és képtelen vagyok abbahagyni de közben rossz érzés mert tudom hogy ez nem a valóság és jack dawson nem lesz az enyem, nem fogok ilyen férfit találni, pedig most ő a függőségem meg maga az egész film.


Rengeteg női femme fatale karakterre is rá vagyok kattanva, volt már olyan pszichózis közben hogy szinte összekevertem magamat velük és faj ha arra gondolok hogy mennyi jó video lehet meg róluk tiktokon amit nem látok.


A telefonomban most van 23ezer mentett kép, alkalmazásokban több tíz ezer!!! Mentett video, kép és nem tudok leállni.

Tudom ez nagyon furcsán hangozhat másoknak de engem csak az ilyen esztétikus dolgok tudnak vonzani.

Mit lehet ezzel kezdeni?

Köszi ha elolvastad.


2023. ápr. 8. 06:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jah és a szemem is romlik közben, nagyon sokszor fáj, eleve szemüveges vagyok, már attól is felek hogy megvakulok egyszer… de nem tudok leállni nincs mit csinálnom, bár amikor dolgoztam is ha volt 5 perc szünetem egyből mentem netezni
2023. ápr. 8. 06:36
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

És ez úgy érzed rámenne a munka/tanulás rovására is?


Mert ha ezek mellett tudsz dolgozni vagy tanulni rendesen akkor igazából nincs ezzel semmi baj.

Akkor van baj ha annyira rá vagy kattanva, hogy ezek mellett a napi alapvető teendőidet sem végzed el.

2023. ápr. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Fogd meg, és egy jól irányzott gombnyomással kapcsold ki az eszközt, amiről netezel, ennyi az egész.

Aztán vegyél a kezedbe egy könyvet és olvass, vagy kapd fel a bringát és bicajozz (jó időben), vagy csak simán nézelődj ki a fejedből.

2023. ápr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%

Nem csak bipoláris vagy, hanem már kényszerbeteg is. Mert késztetésed van hogy ezt csináld folyamatosan, és magadtól nem tudod abbahagyni.

Fel kell keresni egy pszichológust vagy pszichiátert aki a tüneteid alapján felállítja a pontos diagnózist. Lehet hogy ez OCD, de nem akarok találgatni, majd a szakember diagnosztizál.

2023. ápr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Metionin ***** válasza:
16%
Pont azt akartam írni én is, hogy ez már kényszerbetegség. Ha azt érzed, hogy valami negatív fog történni, ha nem csinálod (eleget) a kényszeres dolgot, az tipikus tünet. Jársz szakemberhez, kapsz kezelést a bipoláris dolog miatt?
2023. ápr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kenyszerbeteg vagyok óvodás korom óta, a fel családom az.

Az a baj hogy kell nekem az eufória érzés, főleg a depresszív szakaszok után és mivel drogozni nem akarok, sem inni sem semmi ilyesmi nem érdekel, kiskorom óta ebbe menekülök.

Sétálni volt hogy elmentem csak sajnos egy pici városban elek, ahol csak egy pár szép domb van, de itt már voltam sokszor.

Sajnos ha nem csinálom úgy érzem lemaradok az életről mert nekem csak ez van az életemben


Sajnos a körzeti pszichiáter nagyon szar, másra meg nincs pénzem

Eddig nem sikerült a gyogyszerbeállitas

2023. ápr. 9. 04:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Az fontos, hogy a munkádban, normál életvitelben akadályoz e ez a függőség. Szüleiddel együtt élsz vagy hogyan van meg az élhetèshez szükséges pénz? Próbáld megbeszélni magaddal, hogy holnap is lesz nap és holnap folytatod az esztétikus dolgok falását. Nem tűnnek el az internetről a dolgok, másnap is ott lesznek. Önmagában nem baj ez a túlzott tudásvágy, még majd hasznodra is lehet. Ha egy bizonyos területen extrém kiemelkedő lesz a tudásod, majd rátalálni kell, hogy hol tudod hasznosítani. Maradj ennél, jó, hogy nem iszol, drogozol.
2023. ápr. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Laikusoktól nem fogsz ebben megfelelő segítséget kapni, ezt a kezelőorvosoddal beszéld meg. Jelen helyzetben ez az egyetlen felelős tanács.
2023. ápr. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Fordítsd a hasznodra ezt az érdeklődésedet. Ne csak fogyaszd a tartalmat, hanem alkoss te is ilyeneket.
2023. ápr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Bem lesz ebből kiút Szeritem

Főleg amíg le vagyok szedalva a xanax miatt és az ágyból alig tudok kikelni

A Titanic már nem érdekel, most az alkonyatot kezdtem újranezni

Ugyanúgy visszajönnek az emlékek mint amikor tiniként 100x visszanéztem egy jelenetet ami tetszett… hiába telt el azóta 14 év, most már egyre durvább sztorikat tudok létrehozni

Mit tudnak erre mondani a szakik?

Nekem nem tetszenek a hetkoznapi randik, férfiak csak az ilyen termeszetfeletti sztorik

2023. máj. 25. 00:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!