Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Túlfeszítés miatti izomhúzódás...

Túlfeszítés miatti izomhúzódás után mikor lehet újra elkezdeni a nyújtást?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapja kezdtem el angol spárgára nyújtani, gyakori pihenésekkel, vagyis nem napi rutinom volt, hanem 3 naponta mindig nekiálltam nyújtani fél/1 órákat. Minden alkalommal keményen megerőltettem magam, mert gyorsan akartam megtanulni spárgázni. Már csak körülbelül 5 centi hiányzott volna, de elkövettem egy hibát. A kis testvéremet (7) ráállítottam a két combomra, mikor "pillangóztam", hogy lenyomja oldalra a földig. Nagyon fájt. :C Nem sikerült végül, és mikor felkeltem, nem tudtam normálisan járni. Ez volt utána még 3 napig. Utána újra elkezdtem nyújtani, de már nem tudtam a lábfájás miatt és mert már nem volt kedvem újrakezdeni az egészet, elölről...

Mennyi idő múlva szabadna újra elkezdenem a nyújtást spárgára? Ja és honnan tudjam, hol a határ?

16L



2021. aug. 19. 21:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Fájdalom esetén azonnal stop. Legalább egy hónapig pihentesd.

És a nyújtás legfontosabb tényezője a sokszor, de keveset -elv. Máskülönben ez történik.

Tanulj belőle, mostmár tudod hol a határ,de ne add fel. Ez kellett ahhoz hogy tovább tudd csinálni ,de rendesen.

2021. aug. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!