Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet a gond ?

Mi lehet a gond ?

Figyelt kérdés

Minden kapcsolatom tönkre megy , mert akaratos vagyok , szeretnek minden időt a pasimmal tölteni , ha nem tetszik valami akkor bunkón beszólok, ha mondjuk dolgozik otthon és délután elmegy lefeküdni az sem tetszik nekem mert miért nem velem foglakozik ?

Állandóan rajta lógtam, mindig a közelében akartam lenni, bár mondjuk ez volt a legkisebb gond, ezt igényelte is de a többit nagyon nem viselte jól !

Sokszor szólt hogy ez így nem lesz jó , elege lesz és így is lett, nemrég szakított velem és nagyon faj , de megértem mert belátom a hibaim és borzalmas így élni !

Mitől van ez!? Mi van velem ?

Nagyon szeretnek más lenni !

(24 oras betegápolóként dolgozom külföldön ,3 hét kint 3 itthon ,nem tudom , lehet ez a baj, ha kint vagyok is csak a semmittevés egész nap , itthon is csak a háztartás , nem jártunk sehova mert ő otthon ülős típus , ma már azon járt az eszem hogy emiatt lehetek ilyen mert egyszerűen nincs életem , barátaim családom mind Pesten ahol állandóan jottem mentem , barátok , kávézás , séta , de itt vidéken nincsnek barátok, neki egyáltalán nincsnek barátai, nem voltunk emberek között szerintem 2 hete , akkor is csak vásárolni voltunk ,és igen itt vagyok vele, annak ellenére hogy szakítottunk mert a szüleim elutaztak külföldre az ünnepek alatt és nem tudok hazamenni 😞)


2023. ápr. 9. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:

A gond a kifejtésedben is olvasható:


"Minden kapcsolatom tönkre megy , mert akaratos vagyok , szeretnek minden időt a pasimmal tölteni , ha nem tetszik valami akkor bunkón beszólok, ha mondjuk dolgozik otthon és délután elmegy lefeküdni az sem tetszik nekem mert miért nem velem foglakozik..."


Amit tehetsz, hogy empátiát gyakorolsz, azaz felveszed az ő nézőpontját. Bármit tennél feléje, előbb modellezd le, hogy ha veled ezt tenné valaki, akár ő, akár más, neked hogy esne, rád hogy hatna, stb.


Így azért elég jól megszűrhetőek az egoista, önző megnyilvánulások. Mindig képzeld magadat az ő helyébe! Így le tudod magadat szoktatni arról, hogy olyat tégy, ami a másiknak nem fér bele.

2023. ápr. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm !

Próbáltam most mindenbe bele gondolni , de például nekem igenis jól esne , ha minden szabadidejét velem szeretne tölteni , hogy közösen élményeket gyűjthessünk, hogy együtt éljünk meg dolgokat , ne csak dolgozzunk és feküdjünk!

Tudom , én nő vagyok , ő pedig férfi, és én egy átdolgozott nap után is inkább vele lennék , mint aludnek !

Nem tudom mi a baj velem, de ez minden kapcsolatban mindent tönkretett , és az is , hogy általában ha bajom van , azt nem kedvesen , hanem puffogva duzzogva közlöm , ő pedig elkezd ordítani velem és megvan a baj !

Vagy lesz majd valahol valaki , aki ezt le tudja reagálni ?Ha duzzogok mert nem tetszik valami !?

Anyukám csinálta mindig ezt, hogy ha nem tetszett neki amit csinálok, akkor felháborodva kijött és duzzog ütott csapkodott …Mindig ez volt ha neki nek tetsző dolgot csináltam !

2023. ápr. 9. 20:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Több barátot kellene szerezned, és/vagy felvenni a kapcsolatot a régi barátaiddal, velük szervezni programokat. Akkor sok ember között oszlana meg a figyelmed és az időd, és nem csak egy emberen lógnál, akinek ez megterhelő, neki kevesebb igénye van erre. Gondolom, ez a hajó már elment, de a következő párkapcsolatodban igyekezz ráhangolódni a másikra, az, hogy egyedül akar lenni, nem akar kimozdulni, nem azt jelenti, hogy nem szeret, csak neki több én-időre van szüksége. Ha te nagyon társaságkedvelő vagy, akkor menj a barátaiddal kávézni, mozizni, vagy akár barátkozz új idegenekkel, szerintem ha te mondjuk el akarsz menni aqvaparkba, vagy egy koncertre, de a párod nem akar, akkor menj egyedül, és próbálj meg ott összebarátkozni másokkal. Én legalább is ezt csináltam, aztán most már minden hobbimhoz tartozik egy haver, van az edzőtermi haverom, az uszodás barátnőm, a horgász cimborám, a túratársam, az ivócimbim... Őket ott, ezeken a helyeken ismertem meg, van, hogy pl. a horgász barátom hozza az ő barátait is a közös horgászatra, van, hogy én viszek egy barátot. Munkatársakkal is szoktunk programokat szervezni munkán kívül.
2023. ápr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!