Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tudnék tenni, ne tűrjek...

Mit tudnék tenni, ne tűrjek el mindent figyelemért/törődésért cserébe?

Figyelt kérdés

Eléggé szeretet- és figyelemhiányos vagyok, mert eddig nagyrészt egyedül voltam kisebb koromban. A szüleim mindig dolgoztak, barátaim meg nem igen voltak.


Egy ideje kezdtek el mélyebb emberi kapcsolataim lenni végre, viszont sajnos azt vettem észre, hogy szinte bármit képes vagyok eltűrni valakinek, ha cserébe figyelmet ad, meg attól is félek hogy egyedül hagynak ha szóvá teszem hogy nem tetszik valami.

Például a legjobb barátom (akivel 1-2 hetente találkozok csak, mert messze lakik) általában az interneten úgy beszél velem mint egy kutyával, de amikor meg találkozok vele, akkor tök jól elvagyunk meg szeretem a társaságát, emiatt nem merek tenni ez ellen.

A barátnőmnek is elnéztem azt, hogy olyan munkája volt amit szerintem egy fiú nem nagyon engedne a barátnőjének, illetve azt is elnéztem neki hogy a legtöbb barátja fiú, és sokat beszél velük, pedig ezek nagyon zavartak, de a figyelemért és szeretetért cserébe mégis eltűrtem ezeket.

Mit tudnék tenni, hogy ez ne így legyen?


2023. ápr. 10. 17:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Önbizalmat építesz. Ha megtapasztalod, hogy lehet szeretni normális embereket is, akkor később már nem fognak érdekelni az olyanok, akik kihasználnak és manipulálnak.
2023. ápr. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!