Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan az ember, hogy...

Miért olyan az ember, hogy mindig többet akar?

Figyelt kérdés
Ezalatt értem, hogy pl elmegyek valakinek a koncertjére és mikor vége van már az jár a fejemben, hogy milyen jó lenne még egyszer, vagy megyek valahova nyaralni és megint akarok oda menni, vagy valami jobb helyre, vagy veszek valamit és akarok belőle még többet..és lehet folytatni a sort. Más is észreveszi magán, hogy mindig többet akar?
2023. ápr. 10. 18:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Itt tulajdonképpen a telhetetlenségről van szó? Még azt is észrevettem magamon, hogy a célok esetében is így viselkedem: pl egy nehez vizsga esetében először csak legyen meg, de ha mondjuk 4-5-ös lett, akkor a többi vizsgát is jobbnak akarom, vagy mondjuk megvan egy középfokú nyelvvizsga, akkor akarok felsőfokút vagy egy másik nyelvből..
2023. ápr. 10. 19:03
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Jah olyan fura. Ma élek és holnap is élni akarok.
2023. ápr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Idővel kinövöd - jobb esetben.
2023. ápr. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ez az emberi természet része. Sosem fejlődtünk volna, ha nincs ez az érzés, hogy mindig több és több kell. Persze mint mindenben, ebben is jó ha van egy egyensúly. Ha nagyon úgy érzed hogy semmi sem jó, nem tudsz megállni és élvezni az adott helyzetet, akkor érdemes fejlesztened ebben magad. De alapvetően szerintem nincs azzal baj, ha az ember idővel többet akar.


Illetve egy másik személyes vélemény: ha mindig sikerül is elérni a céljaidat, akkor ezzel a mentalitással elég sikeres ember leszel.

2023. ápr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
ilyen az emberi természet. ez ellen nem nagyon tudsz tenni semmit
2023. ápr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Fűtött ház kényelmesebb, mint egy hideg barlang.
2023. ápr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Már nem azért de az állatokra is jellemző ez. Csak náluk a "kell még kaja" szintját nem haladja meg a dolog komplexitásban.
2023. ápr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!