Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetnék az ellen, hogy...

Mit tehetnék az ellen, hogy mindig többet fektetek a kapcsolataimba mint a többi ember és ez kihat a hangulatomra is?

Figyelt kérdés

Régóta tudom magamról, hogy ragaszkodó típus vagyok, többet fektetek a barátságaimba, es párkapcsolataimba is, mint a másik fél, majdnem mindig magam elé helyezem az engem körülvevő embereket. Emiatt ingadozó a hangulatom, szinte már a többiekétől függ.

Sokszor egy egy csalódás után egy hete csak feküdtem és sírtam a sötétben (ami elég gyakran történik). Most lett elegem ebből, nem akarom igy leélni az életem.


Mit tanácsoltok, hogyan tudnék ezen változtatni?


18L



2020. jún. 10. 15:18
 1/4 Thispain ***** válasza:
100%
Egy darabig csináld azt, hogy nem fektetsz a kapcsolataidba semmit. Amelyek így is megmaradnak, azokat fenttarthatod.
2020. jún. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanulnod saját magad előtérbe helyezni, neked kell a legfontosabb embernek lenned a saját életedben. Te aggatod magadra a mártír szerepet, neked kell ezt levedlened. Foglalkozz önismerettel, így rájöhetsz, hogy ezt miért csinálod és szépen apránként dolgozhatsz a viselkedésmintáid megváltoztatásán.
2020. jún. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanulni adogatni azt a bizonyos labdát... Egyszer adsz te, egyszer a másik. Ha a másik nem ad, te sem. Ha legközelebb megpróbálsz adni és továbbra sem ad, akkor pedig távozol.
2020. jún. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok.

Szerintem ez nem a te hibád, ilyen személyiséggel születtél.

Mi szolgalelkűek tartsunk össze 😄

Amúgy mindenki téged fog hibáztatni, amiért ilyen vagy, tapasztalat.

Ha valakinek segítesz, akkor a másik, ha meg annak akkor az előző vagy a harmadik személy.

Én a mai napig úgy érzem, hogy sokan hülyére vesznek, vagy vettek, gondolom ezzel te is így vagy.

Mindenkinek van mit tanulnia az életben, még másoknak az érzékenységet vagy az empátiát, addig nekünk azt, hogy hogyan gondoljunk magunkra is, mivel ennek a hiánya még nagyobb érzékenységhez vezet, így biztos, hogy minden meg fog sérteni és nem fogsz túllépni rajta, hiszen az egyetlen sikerélményed, valaki más hálája, pedig az emberek idő után ezt természetesnek veszik, hogy te ilyen vagy és te leszel a legnagyobb sz*mét, ha vissza veszed a gyeplőt. Persze te nem fogod érteni, hogy miért, sőt még meg is mérgezed a lelked a sok miérttel.

Szépen lassan pedig egyre inkább magadra számíthatsz csak és képtelen leszel, hogy bárkitől is kérj valamit.

Amit tehetsz, csak annyi, hogy mondj nemet !

2020. jún. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!