Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akinek gyakran félreolvassák...

Akinek gyakran félreolvassák a nevét, hogy barátkozhat meg vele?

Figyelt kérdés

Én is ebben a helyzetben vagyok, hogy nagyon sokszor rosszul olvassák a vezetéknevem és ki kell javítanom. Tudom, hogy nem rosszindulatból teszik, de az ember valahogy érzékeny arra, ha rosszul mondják a nevét.

Akik hasonló helyzetben vagytok, titeket zavar ez vagy már megszoktátok? Mondjuk, ha valaki külföldiekkel dolgozik, akkor valamilyen szinten elkerülhetetlen, de magyarokkal azért jó lenne, ha kevesebbszer fordulna elő. Persze lehet nevet is változtatni, de az ember mégis örökli ezt, az identitása részévé válik.



2023. ápr. 13. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer kijavítom, a továbbiakban direkt én is más néven hívom az illetőt/rosszul mondom a nevét.

5 betűs vezetéknevem, 4 betűs keresztnevem van. Nem nehéz kiejteni, megjegyezni. Sokan csak jatsszák az agyukat.

2023. ápr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Társaságban (nem hivatalos környezetben) a vezetéknév elrontásért nem szólok, nem zavar.


Hivatalos helyen, meg már eleve betőzve kezdem, mert tudom, hogy úgyis elrontják.

2023. ápr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egy idő után immunissá válik/válhat rá. Megszokottá válik neki ez a dolog.
2023. ápr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pár èv ès már meg se lepődsz rajta.
márc. 29. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!