Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Nagyon szórakoztatnak a...

Nagyon szórakoztatnak a félreértések, félreolvasások. Volt már nektek dupla félreértésetek? Lásd alább

Figyelt kérdés

Azt olvastam egy plakáton messziről, hogy "klíma akció", és mind a két szó érthető másképp és mind a kettőt félre is értettem egyszerre, mert azt hittem, hogy a klímaváltozással kapcsolatos társadalmi akcióról van szó, közben klímaberendezéseket kínáltak akciós áron, ami ráadásul a klímaváltozást még gyorsítja is!


Vannak hasonló történeteitek?



2019. szept. 17. 13:57
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem a nyílásZárók/ nyilászÁrok jutott eszembe. :):)

Meg egyik osztálytársam,mikor van az a Petőfis Erzsikés vers; és akkor úgy volt, hogy mindenki olvasson föl belőle valahány sort; és akkor egyik osztálytársam ; na várjál, eredeti szöveg: "Ne válasszunk magunknak csillagot? Szólék én vágyakozva Erzsikéhez." Erre osztálytársam aszondja : "Ne válasszunk magunknak csillagot!!!" :):):) Meg másik osztálytársam úgy felelt versből, Ady, ha jól emlékszem: "Milyen volt szőkesége, nem tom már, milyen volt szeme kékje, nem tom már..." :D Így mondta konkrétan, hogy "nemtom". :) Mert adni akarta a laza gyereket; voltak még ilyen kísérletei, általában nem sikerült neki. Ő olyan kis cuki fiú volt, de fiúsan cuki; olyan, na, tehát és időnként megpróbált olyan vagány, meg laza lenni; mert ő nem cuki szeretett volna lenni, hanem laza, menő. :):) És akkor áltaban nem jött neki össze. :) Meg pl egyszer bátyámnak verset kellett még tanulni 1. vagy 2. osztályban, és akkor úgy volt, hogy hangosan mondtuk, és utána elmondta az egész család egyenként; és akkor én valamit nyelvbotlottam, mert "pedig én kakas nem vagyok " helyett "pedig én kakis nem vagyok" -ot mondtam. :):) Meg egyszer öcsém viccet akart mondani , vicckönyvből. Aszondja: "Két bálna beszélget:

-Hogy vagy, kérdi az egyik

-Nem túl jól- mondja a másik- mert huzatot kaptam.

(Lehet nem szó szerint így volt,)

Na és akkor anyámmal voltunk ott, nem értettük, hogy "mi van, huzatos a tenger??"

Aztán öcsém nézte a szöveget, aztán így hirtelen ráismerve megszólal, hogy "Két párna!!":D:D:D

Ja meg a Lazy town ban volt a Sportacus, és van ilyen 7x7 játékunk, van egy lap, és minden laphoz tartozik egy ilyen csavar szerű, amit bele kell dugni egy hengerbe. A henger oldalán találhatók pöckök, amiket be kell állítani az adott kis "szögnek" a lapján lévő kérdések válaszai szerint. Tehát ahhoz a betűhöz húzod a kis pöcköt annál a számú kérdésnél, amelyik betű a megoldás betűjelet. És ha jó helyre tolod az összes pöcköt, akkor kiugrik magától a hengerből a csavar; de egyébként a lapok hátulján meg van megoldás; hogyha valaki esetleg valamelyiket nem tudná. Na, és akkor öcsém olvasott valami ilyen "Sportacus féle rabszolgafelkelés"-t. :) Mert a Lazy town -mesében nem Spartacus van, hanem Sportacus. :):) Szintén kisöcsém, amikor activity feladványokat olvasott félre: egyer a szülőszéket tökéletesen elmutogatta szőlőszéknek, meg egyszer az álláskeresés helyett állatkereskedést olvasott, vagy fordítva, erre már nem emlékszem -ott asszem, beszéd volt a feladvány. :) Egyébként most jut eszembe, egy ilyen félreolvasós Győzikének is volt anno az Activity-ben, Szulák Andi elfogadta neki, terpeszállás helyett véletlenül lerajzolta, hogy terepszállás, és akinek rajzolta, kitalálta, úgyhogy az Andrea elfogadta. :):) Ja meg egyszer volt egy olyan, 4. osztályban, vagy 3.-ban, talán 4. volt, de szóval alsóban; olvastuk a Melyiket a kilenc közül? -című mesét. Na, egyik osztálytársam olvassa szépen a szöveget; de van benne egy ilyen rész, hogy " a tőkére ütött", és azt osztálytársam tök aranyos -valamint meglepő módon -úgy olvasta, hogy "a tökére ütött". :) Ja meg mégegy érdekesség, egyik énekes mondta egyszer interjúban,hogy mentek valami városi ünnepségre, vagy nem tudom, akkor még az énekes nem fellépőként szerintem, úgy emlékszem úgy volt a sztoriban, hogy még tanult; na, és szóval mentek; és kivolt írva ilyen molinón, hogy üdvözöljük; de így ketté volt szedve, hogy az üdvöz-ig volt az egyik molinó, a következő ö-betűtől pedig egy másik molinó volt tehát a folytatása; és ennek az énekesnek anyukája csak a másik felét látta meg elsőre , úgyhogy szegény sírva ráborult a fiának a vállára, de aztán meg lett nyugtatva, hogy semmi baj nincsen, ketté van szedve a felirat. Ez a vége ez nem ilyen félreolvasós volt, hanem csak így érdekesség-képpen eszembe jutott.

2020. szept. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!