Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, hogy a kéregető...

Mit csináljak, hogy a kéregetők ne engem pécézzenek ki?

Figyelt kérdés

Alig van olyan hetem mikor ne találna meg valami ingyenélő kéregető. Ráadásul a legidiótább pillanatokban képesek megtalálni, legutóbb például az egyik geoládát helyeztem vissza a helyére mikor 2 roma kiscsaj talált meg (az egyikük pénzt, a másikuk cigit akart kunyizni), pedig szétnéztem tiszta-e a terep... Vaaaagy például pont Pokémon Go-zás közben találnak meg, nem is egyszer, mikor pont sietek A-ból B-be event miatt. De munkába/barátokkal való találkozóra való sietségemben is képesek megtalálni.

Aztán nem győzöm lekoptatni ezeket a barmokat, hogy nekem sincs pénzem vagy épp csak bankkártyával tudnék aprót adni.



2023. ápr. 16. 16:43
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Talán 89 / 90 körül kezdődött az elit és a közgondolkodás lassú szellemi hanyatlása (az új mélyszegénység kialkulásával párhuzamosan). Azelőtt többé-kevésbé bárkitől meg lehetett valamit kérdezni az utcán, akár gyerekként, akár felnőttként. 1989 táján találták ki az ,,okosok'' hogy állami tervhivatal nem kell, házgyárak nem kellenek, állami lakáskiutalás nem kell, majd mindent megold a piacgazdaság (és a fogtündér meg a mikulás). Mindent eladtak, köztük az akkori tömegszállókat, később az állami majd önkormányzati lakásállományt is. Megjelent a mélynyomor, és ezzel párhuzamosan a magától mindent eltoló, megriadtan kasztosodó átlagpolgár is.


Gyerekkorunkban még mérnök úr és melós úr többé kevésbé együtt tolult ki a gyár kapuján, de ifjúkorunk már a régi/új kasztrendszerben telt. Nagyjából ez lett az, amikor már nem lehetett csak úgy megkérdezni valakitól valamit az utcán, mint gyerekkorunkban, hogy hol van a kórház, meg hogy elnézést, nem találom a rendelőintézetet stb. Persze ez is egy éra, de nagyon más, mint amilyen jövőt mi még gyerekként elkézeltünk egy egészségesen fejlődő emberiség elé. Gyerekként mi még úgy képzeltük, hogy a jövő olyan lesz mint amilyet ezekben a Galaktika-sorozatokban meg ezekben a szovjet scifikben lehet olvasni, valamiféle értelmesen együtt cselekvő emberi közösségekkel.


Közgazdasági értelemben meg, úgy látom, a helyzet nagyjából úgy néz ki, hogy elvileg az állapolgár feladata az lenne, hogy kontrollálja a mindenkori kormányzatot és számonkérje az adók értelmes beosztását. Ezzel szemben ma az állampolgár szarik mindenbe, a özélet és a kormányzat nem érdekli, vagy egyszerűen nem mer semmiféle valós vitát, konfrontációt megkockáztatni a kormányzattal szemben, az pedig nyugodtan válhat Európa legoligarchikusabb maffiájává. Pótcselekvésképp meg kialakul a szegényellenes közhangulat, amire a propaganda is ráerősít. Az átlagpolgárok közérzete pedig fokozatosan egyre rosszabb, de ezt a rossz közérzés rejtve marad, nem alakul át valamiféle civil közéletté, hanem egyre inkább fordul áll észrevétlenül is belső társadalmi szrongásokba, ami persze leginkább a szegényellenes közhangulatban csapódik le.

2023. aug. 2. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jól megfogalmaztad 21. Szerintem is nagyon rosszat tesz ez a "törődj csak a családoddal, és akkor vagy csak normális" - propaganda. Nekem ez nem tetszik, és úgy nem, hogy semmiféle más családtervezési formát annak ellenére, hogy elfogadok, tulajdonképpen mégsem tartom azt normitásnak, és pusztán a magányos létet sem, mivel ez egy embernek sem az ösztönös jóléte. Azt utálom, hogy manapság mindenki a szűk makro környezetével törődik csak, neki legyen meg mindene, és az, hogy más hogy boldogul, magasról le. arja. Kihalt az empátia, a emberi közösségi felelősségérzés. Én ezt nagyban a médiának tulajdonítom, oldaltól függetlenül, ha csak megnézek egy jobbos tv műsort, ott kb a 90%- ban embert uszítanak ember ellen, és nem egyszer ki is mondják, hogy állat vagy, ha nem az én, jónak tartott családmodellem szerint élsz. A balos tv ben ez nincs, viszont ott túl nagy teret adnak minden olyan nézetnek, ami szerintem nem baj, ha van, de azt nem kellene úgymond reklámozni, hirdetni, mert az is átcsap egy olyanba, hogy csak ez a normitás, és a hagyományos családmodell nem... Annyira gáz szerintem, hogy nincs semmiféle érzékenyítés az emberi makroközösségek fontosságára. Nincs túl sok valós, egymást tényleg segítő makroközösség. Egy ilyen társadalomban sérül az egyén, és az összes frusztrációját a gyengéken éli ki. Könnyen ítélkezik, nem gondol bele emberi sorsokba... Nem érték számára egy minőségibb emberi közösségi lét... Durva!
2023. aug. 2. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!