Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mással is volt olyan, hogy a...

Mással is volt olyan, hogy a rengeteg ügyes, tehetséges embert látva YouTube -on, elment az önbizalma mindentől?

Figyelt kérdés

Régen, amíg nem volt internet, az ember nem láthatott ennyi embert egyszerre, hihette azt, hogy ő egész ügyes a maga területén, és ez fűtötte a lelkesedését, tanult, kísérletezett, igyekezett valami jót összehozni.

Ma már nincs olyan téma, amiből ne lenne sokezer vérprofi, akiket láthatunk, ráadásul a megvágott videók miatt úgy tűnik, mindent azonnal, tökéletesen megoldanak, pedig azért gyakran kiderül, hogy nekik és hetekbe telt valami, ami látszólag 20 perc alatt elkészült. Én főleg 3D grafikai téren látom ezt, de minden más területen is ez a tendencia.

Egy ideje azt érzem, ilyen mezőnyben nem lehet ma már labdába rúgni, és ez totál passzívvá tett, elment minden kedvem, kb. mintha egy teknős lennék a fecskék között.



2023. ápr. 17. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért menne el az önbizalmam attól ha látok másokat is akik ügyesek valamiben?

Attól én még lehetek a saját területemen ügyes sikeres.

2023. ápr. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok már egy ideje ezzel, hogy nem mindenkinek kell ügyesnek vagy kiemelkedőnek lennie dolgokban. :D Pl. szerintem én nem vagyok kiemelkedő vagy tehetséges semmiben, mégis nagyon jól elvagyok és nem érzem magam rosszul vagy önbizalomhiányosnak.
2023. ápr. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1: Na igen, de amikor dömpingben látom, hogy amit én kínkeservvel összehozok egy hónap alatt, azt egy 14 éves kisfiú megcsinálja 10 perc alatt, az elég elszomorító tud lenni. És akkor már az sem vigasztal, ha kiderül, hogy nem is 10 perc volt neki, hanem 2 nap, csak megvágta szépen... :)
2023. ápr. 17. 17:08
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Nekem ez meghozza az önbizalmam, nem elveszi.

Sosem értettem azokat, akinek elveszi a kedvét/önbizalmát, ha valaki jobb nála. Szánalmasnak gondolom az ilyet.

2023. ápr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne 14 éves kisfiúkkal akarj versenyezni, hanem azért csinálj valamit, mert te élvezed.
2023. ápr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
2: Hát, talán te csinálod jól. Bevallom, én néha a saját helyzetem tükrében kicsit át tudom érezni az insta-lányokat utánzó, örökké elégedetlen nők állandó frusztrációját a saját kinézetükkel kapcsolatban. Ugyanezt a fajta kisebbségi komplexust érzem én a magam területein. Minél messzebbre látok el, annál kisebbnek tűnök.
2023. ápr. 17. 17:11
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem érdekel. Én csak néhány zenét hallgatok YouTube-on, nem nézek semmilyen videót ha nem muszáj, nincs időm.
2023. ápr. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele hogy ha már ő jobban, okosabban tudja megcsinálni akkor tanulni szeretnék tőle/a videóiból stb. Hogy eljussak én is arra a szintre. Vagyis fejlődésvágy. Nagy eséllyel ők sem úgy kezdték hanem gyakoroltak, módszereket próbálták ki. Ez nem tudom mennyire húzható rá a te területekre, de pl: nyelvtanulásnál ez jó hozzáállás.
2023. ápr. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8: Én is tanulni, okosodni szeretnék, de nyilván nehéz eközben nem észrevenni azt a hatalmas tudásbeli szakadékot, ami csak egyre szélesebbé és mélyebbé válik, miközben próbálok lendületet venni az átugrásához.
2023. ápr. 17. 18:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Üdv én is most készülök a 3D modellező pályára lépni, és azt kell mondjam, hogy néha megfordul a fejemben, hogy úr isten mit akarok én itt hát némelyik emberkétől fényévekre vagyok, de az az igazság, hogy senki sem profiként kezdi, hanem azzá válik idővel. A kulcs a gyakorlás, az hogy folyamatosan csinálod és fejlödsz benne, az ilyen videók ne elretentsenek hanem tanulj és motiválodj belőlük. Régen is kismillió ember volt aki jól értett a saját területéhez, csak akkor nem láttad őket mert nem volt tele vele az internet, de ez nem azt jellenti, hogy ne lehetne érvényesülni, ha a kellő időt és energiát belerakod akkor bármilyen szintre elérhetsz. Szóval ne keseregj az ilyen videók miatt, hanem inkábbb örülj, hogy ennyi ember megosztja a tudását teljesen ingyen, te pedig tanulhatsz belőle!!! Hajrá!!!
2023. ápr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!