Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Osztjátok a szerző Borsoddal...

Osztjátok a szerző Borsoddal kapcsolatos gondolatait?

Figyelt kérdés

[link]


Borsod sokszor negatív példaként jelenik meg. Boris Kálnoky azonban pozitív értelemben jellemzi az ottani mentalitást. Ki hogy gondolja?


2023. ápr. 18. 08:08
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
12 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
sorsod Borsod
2023. ápr. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
A városiakkal ott sincs gond, sok borsodival jártam együtt egyetemre, teljesen normálisak voltak. Volt viszont párkapcsolatom is valakivel, aki egy BAZ megyei pici faluban élt - na, olyan soha többet nem lesz, ha rajtsm múlik. Tényleg egész másképp gondolkodnak ott az emberek, de ez nem pozitív különbség. Elég kifejező, hogy gyakorlatilag más nyelvet is beszélnek, mint az orszàg többi része.
2023. ápr. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Volt borsodi évfolyamtársam az egyetemen... terepgyakorlaton leköpte a meztelencsigát, "hogy jobban csússzon"
2023. ápr. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Nincs olyan, hogy "borsodi mentalitás".
2023. ápr. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szolovjov ***** válasza:
49%
Tényleg mások a borsodiak. A munkahelyen is észrevettem, hogy jobban megértem magam velük, mint a hevesiekkel. Lazábban kezelik a dolgokat, nem görcsölnek annyit minden marhaságon.
2023. ápr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%

Borsod: egy elcigányosodott megye, amely hamarosan teljes NO-GO zónává válik.

Nekem ennyi a véleményem Borsodról.

Üdv Miskolcról!

2023. ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

Budapestre migrált Borsodi vagyok.

Szeritnem a fentebb linkelt szóhányás gazdája még sosem járt az apró borsodi falvakban, nem véletlen, hogy a budapestre költözött borsodiakkal támasztja alá az álláspontját - márpedig az költözik el onnan, aki nem akar ott élni. Aki marad, annak vagy nincs képessége és lehetősége költözni, vagy nem akar, mert jól érzi ott magát. Nem, nagyon nem vagyunk ugyanolyanok, mint az otthon maradt borsodiak. Javaslom mindenkinek, hogy tartson egy alapos terepszemlét, mielőtt elkezdi idealizálni a magyar vidéket, a falvakat, vagy általában kelet-Magyarországot.

2023. ápr. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!