Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Google-n az utcaképen mi...

Google-n az utcaképen mi miatt szoktak utólagos kitakarást kérni (ház, autó) az emberek, vagy tulajdonosok?

Figyelt kérdés

Láttam már többször hasonló kérdést, de nem igazán emlékszem konkrét válaszra csak ilyeneket láttam főként, hogy bárki kérheti. Azt tudom, hogy kérheti, én az okokra lennék kíváncsi.

A következők kérdéseim:

- Ahol utólagos kitakarást kértek, ott milyen okok miatt tehették? Tehát mi értelme van egy utcáról bárki által is lefotózható házat, vagy autót - aminek a rendszáma alapból elhomályosítva kerül csak fel tehát nem felismerhető - utólag, teljesen eltüntettetni az utcaképről? Mi szól mellette? (Ellenérv ugye az, hogy utcán alapvetően is lefotózhatja bárki, meg nem tettek közzé ugye semmi olyat amit ne lehetne, a kitakarással pedig a helye még ugyanúgy beazonosítható marad + visszavonni nem lehet pl. a következő tulaj esetén)

- Illetve mit gondoltok, mi történne, ha nem lehetne ilyen utólagos kitakarást kérni a Google-től, tekintettel arra, hogy az arcokat/rendszámokat ugye alapból takarják, azon kívül minden mást meg legálisan (!) fotóztak le?



2023. ápr. 27. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Paranoia, hogy őt ne figyeljék meg a netről, már ennek a tudata frusztrálja a túlérzékeny embereket. A 'lefotózhatja bárki' részhez oda kell utazni és megtenni, ami jelentősen nagyobb erőfeszítés ahhoz képest, hogy a netről pár kattintással megnézheted azonnal a fél világot. Az adott joggal él aki kitakartat, mert megadták neki; ha nem lenne ilyen joga akkor beletörődne hogy ez van.
2023. ápr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is paranoia. ami nem is annyira paranoia. például be akarsz törni, sokkal feltűnőbb, ha személyesen méricskéled a telkeket, mintha google street view-val zoomolgatsz, hogy hol van rés a kerítésen
2023. ápr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
amit még el tudok képzelni, hogy nem akarják, hogy a házukról, kocsijukról, bármi másról a google autó által rögzített állapotot ismerje meg ország-világ. hasonlóan ahhoz, ahogy mondjuk facebook-profilképnek sem töltenéd fel, ha egy totál random pillanatodban (mondjuk most, ahogy olvasod a GYK-t) valaki lőne rólad egy lesifotót
2023. ápr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aki be akar törni az be fog, nem a Google alapján szelektàljàk.
2023. ápr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!