Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Dolgoznál, ha nem lenne muszáj?

Dolgoznál, ha nem lenne muszáj?

Figyelt kérdés

Pl. A technológia akkorára fejlődne, hogy a társadalom működne dolgozó emberek nélkül is (legalábbis a legtöbb alap dolog, mint a gyártás, mezőgazdaság, amik az élet alapvető szükségleteit kiszolgálják) és lenne egy alap béred, ami jár minden hónapban, és kényelmesen megélnél belőle, úgy, hogy pl. simán telik autóra, házra, iphone-ra, stb. Csak azért kellene dolgoznod, ha pl. olyan dolgokra lenne szükséged, amik nem mindenkinek adatnak meg. Pl. Luxus autók, villák, puccos éttermek, stb.


Dolgoznál így is, élnél a szakmádnak, szenvedélyednek, vagy inkább örülnél, hogy végre nem kell az életed 80%-át munkával tölteni pl. a családod, barátaid helyett



2023. ápr. 28. 12:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Dehogy dolgoznék, elég hogy nyerjek a lottón, vagy valami kriptovaluta bejöjjön. Már nem dolgoznék soha többet.
2023. ápr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem dolgoznék. Igaz, most sem dolgozom 😁
2023. ápr. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
34%
Májzsugor, zsírmáj, halál.
2023. ápr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%
Dolgoznék. A munkám a hobbim is egyben :)
2023. ápr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
Most is dolgozom, pedig megtehetném, hogy nem teszem.
2023. ápr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%
Igen, dolgoznék, ugyanis szeretem a munkámat, ami szorosan kötődik több hobbimhoz és érdeklődési körömhöz is. A beosztásomon változtatnék valamennyit, kevesebbet járnék be (bár így is messze vagyok attól, hogy az életem 80%-át tegye ki), de attól még ugyanúgy csinálnám.
2023. ápr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%
Persze, dolgoznék, valami olyat, amit élvezek.
2023. ápr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
El tudnám képzelni az életem munkahely nélkül, otthoni gazdálkodással (tehát tevékenyen, de nem más hasznára dolgozni fizetésért). De mivel szeretem a munkám, nem lenne teher az sem, hogy dolgozzak, csak akkor mondjuk napi 4 órában tenném ezt.
2023. ápr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
Remélhetőleg beállna az alkotás.
2023. ápr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%
Dolgoznék, de csak max heti 16-20 órát.
2023. ápr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!