Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kicsit betegen bejársz még...

Kicsit betegen bejársz még dolgozni?

Figyelt kérdés
Pl náthával, torokfájással

2023. ápr. 28. 12:32
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
37%

Nem. Nem is lehet, mert nem szeretik. Mi sem szeretünk úgy beszélni a vevőhöz, hogy meg kell szakítani folyton az eladást, mert folyik az orrom, meg kapar a torkom, köhögök. Táppénz.

Miért dolgoztok betegen? Van erre válasz? Miért pénzkiesés? Szánalmas az országunk. Persze, nem arra célzok, hogy a ti hibátok, hogy így alakul minden, de hogy meddig hagyjátok ezt, rajtatok múlik.

2023. ápr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Amúgy én sem vagyok felháborodva, ha a mellettem dolgozó náthás, mert legközelebb, ha én leszek az, joggal vissza is kaphatom, hogy miért jöttem be.
2023. ápr. 28. 12:53
 13/30 A kérdező kommentje:
11 köszi a választ, igaz! Amúgy ilyenkor haza is küldenének Titeket?
2023. ápr. 28. 12:54
 14/30 anonim ***** válasza:
59%

#9

Hát igen, a jómodort és az illemet, ha anyádék megtanították volna...


Egyébként pedig, ez szól a 6-osnak is, mikor fősulin kolis voltam, körülöttem nagyon sokan betegek voltak, én meg ott voltam közvetlen mellettük, mégse lettem beteg. Attól, hogy valaki eltüsszenti magát melletted nem kéne, hogy beteg legyél.

De hát mint tudjuk, a magyarok egészségi állapota és egészségtudatossága a béka segge alatt van. Sőt, mindenki a hibás, csak éppen az adott személy nem. Látjátok, a beteg kolléga a hibás, hogy egyesek betegek lettek.. nem még véletlenül se az az adott személy a hibás, hogy nem foglalkozik saját egészségének a megőrzésével..ááá.. hagyjuk, ez is tipikus magyar mentalitás és hozzáállás.

2023. ápr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
62%

Komolyan, ti egyből hazaküldenétek valakit, csak mert picit kapar valakinek a torka (torokfájás is lehet attól, hogy valaki csak hideget ivott), meg picit folyik az orra (egyébként ez az utóbbi pedig lehet allergia is)..? :D


Na, erre jó volt a covidhiszti, jó kis agymosáson mentetek keresztül, teleszarjátok a gatyátokat, ha már beteg valaki mellettetek. :D


De ti mit tesztek napi szinten azért, hogy egészségesek legyetek?

2023. ápr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim válasza:
87%
Igen.
2023. ápr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
45%

11-es!


Kereskedelemben dolgozok. Sajnos nálam olyan nincs, hogy kapar a torkom és utána elmúlik és nem lesz semmi. Ha elkezd kaparni a torkom akkor biztos pár napon belül csupa takony és láz leszek. Amikor kezdtem a szakmát 15 évvel ezelőtt, amikor éreztem, hogy kapar a torkom elmentem orvoshoz és otthon maradtam. Azóta több munkahelyen megfordultam, s egyik helyen sem szerették, ha megfázással elmentem táppénzre. Akkor jelezték, hogy talán jó lenne, ha otthon maradnék, amikor már vérvörös volt a fejem a láztól, s már hangom sem volt, mert nálam a "lábon kihordom és jól van" kezelési módszer nem szokott működni. És minden munkahelyen van legalább két ember (ami akkor gáz, ha az egyik pont egy vezető), aki betegen is bemegy akármi baja van, s mutatja, hogy ő ilyenkor is dolgozik, s más meg ne merje tenni, hogy betegállományba megy, mert a többiek fognak szívni.

2023. ápr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
17 mintha magamat olvasnám: Akkor jelezték, hogy talán jó lenne, ha otthon maradnék, amikor már vérvörös volt a fejem a láztól, s már hangom sem volt. Nálam is kb ekkor szóltak a 8 év alatt, és mondták, hogy néhány nap pihi jót tenne esetleg, mikor ügyfeleznem kellett így.
2023. ápr. 28. 13:18
 19/30 anonim ***** válasza:
32%

Nekem az első munkahelyem volt ilyen kedves kérdező. Egy multi ráadásul nem is maszekbolt.

Kétszer úgy, hogy akkor mentem táppénzre, hogy már alig álltam a lábamon harmadjára már szembenéztem azzal, hogy lehet sokak szerint egy nátha, megfázás az semmi, de én lábon nem fogom tudni "kihordani" talán még tovább leszek beteg, mint ha otthon maradok. Kapart a torkom, amikor már éreztem kezdek lázas lenni otthon maradtam. Majd hónapokkal később még egyszer. Négy éve voltam a cégnél, s évente egyszer volt táppénzen, de akkor is 3-4 napot, s nem egy hetet. Akkor visszahallottam, hogy a többiek tápos csirkének gúnyolnak a hátam mögött.

2023. ápr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
19 ez is szörnyű, ilyet hallottam én is vissza másokról, vagyis hasonlót. Mondták, hogy áhh persze lehetsz beteg, csak gyere az a lényeg. Aztán ét nő már kb dicsekedett egymás között ki milyen betegen jött be és hogy mit bír. Jól fizetett, irodai munkakör...
2023. ápr. 28. 13:30
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!