Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudtam becsülni azokat az...

Nem tudtam becsülni azokat az időket, azokat az embereket?

Figyelt kérdés

Mikor jó pár éve 5-6 éven át rossz párkapcsolat miatt nagyon magam alatt voltam, elzárkóztam a családomtól, nem tudtam értékelni az akkori embereket, akkori történéseket. Pl egy rokonom esküvőjén sem tudtam jól érezni magam az exem miatt.

Nagyon megbántam, bűntudatom van amiért elfordultam a családtól mert éveken át rossz passzban voltam.

Más is van így, hogy bűntudatot érez mert nem tudott a rossz kedve, egyéb miatt kihasználni az időt a szeretteivel, örülni annak ami éppen akkor jó volt?

Már szerencsére teljesen más vagyok (pár éve ki is léptem ezekből a rossz kapcsolatokból) de még mindig fáj, hogy eltávolodtam akkor miattuk mindenkitől, semmi jót nem tudtam értékelni.

Csak azóta is ahogy telik az idő és vissza tekintek még mindig azt érzem lehetnék még sokkal jobb is ebben, sokkal jobban értékelhetném a “mát”



2023. ápr. 29. 01:03
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem mindenkinek van olyan pont amit bán..de ne a múltban élj. Továbbra is élsz..inkább új élményeket kell szerezni.
2023. ápr. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlót érzek én is. Egy ideje elkezdtem olvvasni a régi könyveimet, és ha nem is gyorsan, de kezd visszatérni az érzelmeim. A munkám emberekkel kapcsolatos, de a környezetemben van nagyon sok kihasználós ember, akikkel nem lehet mit kezdeni: ez az értékrend nekem nem jö be, így kikapcsolva az érzelmeimet élek egy ideje. Pedig nem jó, mert a közeli emberekkel, akik körülöttem vannak, velük nem foglalkozom, nem értékelem. Sajnos.
2023. ápr. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki érez így. Az akkori éned nem volt képes azokra a döntésekre, amiket ma jónak látsz. Akkor éppen úgy tudtál viselkedni, az láttad jónak. Ha máshogy működtél volna, másképp döntöttél volna. Nem tudhattad akkor, hogy meg fogod bánni, ez sose tudja előre az ember. "Ha tudom, hogy el fogok esni, akkor leülök. De nem tudom, hogy el fogok esni."
2023. ápr. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!