Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félek megbántani embereket,...

Félek megbántani embereket, félek, hogy miattam kellemetlenség éri őket. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Anyám és apám mindig ha kicsit is hibáztam, úgy kezelték, mintha hatalmas hiba lenne. Pl ha valamit elfelejtettem megvenni a boltban. Vagy megkért anyám hogy a kínai étteremből hozzak 5 féle húst körettel, mindegy milyennel. Én többhöz is krumplit vettem és lecseszett hogy mikor láttam én bárkit is a családból kínaihoz krumplit enni. Vagy kint hagytam egy megbontott gyümölcslevet és anyám üvöltözött velem hogy szerinte ezek után hogy tudna bennem megbízni? Vagy kaptam egy napszemüveget és aznap elmentem házibuliba és abban a lakásban hagytam, de tudtam hol van napok kérdése volt hogy visszakapjam, mégis úgy kezelték, mintha én a méregdrága ajándékomat elveszítettem volna. Nagyobb dolog volt például hogy nem azt akartam tanulni amit ők akartak nekem na akkor mindennek elhordtak...


Ezek miatt úgy érzem ha bárkinek is egy pici rosszat okozok azzal tönkreteszem az életét... Például ha felmondok egy munkahelyen (holnap is pont ez vár rám ezért aktuális). Vagy mondjuk 20 ezressel tudok csak fizetni a boltban (emiatt is kártyával fizetek mindig). Vagy lemondok egy orvosi időpontot.


Hogyan ne érezzem magam iszonyat rosszul ha kellemetlenséget okozok valakinek?


2023. ápr. 25. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
:(
2023. ápr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagy munka lesz, de vedd tudomasul azt, hogy sajnos indokolatlanul kegyetlen volt veled az anyad. Nem te voltal idiota. Ezt nem lehet megvaltoztatni. De a tobbi ember, a vilag nem ilyen.
2023. ápr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Általános önbizalomhiányod van, ezen nem könnyű változtatni.

De amugy mindenkinek vannak ilyen kényelmetlen érzései, csak nem ennyire hanem sokkal kevésbé.

2023. ápr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!