Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért bízzák rám az emberek a...

Miért bízzák rám az emberek a titkaikat, ha én ezt nem akarom?

Figyelt kérdés
Sokszor járok úgy, hogy valaki nem tudom milyen okból elmond magáról olyan személyes dolgot, amire én nem vagyok kiváncsi/nem akarok tudni. Pl.most a munkahelyemen van egy kollegina, még alig ismerjük egymást, mert ő új a cégnél én pedig a területen és miközben beszélgettünk egyszer csak odaterelte a témát, hogy az anyukája öngyilkos lett mikor ő 15 éves volt. Nem tudom hogyan reagáljam le az ilyesmit és elég kellemetlen ez az egész, az a kínos csend utána stb. Aztán mondta, hogy ezt még senkinek sem mondta el és légyszi ne adjam tovább senkinek. De akkor miért mondja el egy kb.idegennek? Lehet én vagyok fura, de az én családomban is van hasonló eset sajnos, de eszembe se jutna egy munkatársnak erről beszélni. Többször is volt már ilyen csak ez most ilyen friss példa. Szerintetek mi lehet az oka? Hogyan éreztessem jól az emberekkel, hogy nem érdekelnek a titkaik, magánélti problémák stb. Eddig úgy tűnik nagyon rosszul csináltam, de nem tudom hol rontom el, mert pl.ebben az esetben sem mondhattam azt, hogy figyelj, ez engem nem érdekel és légyszi ne tedd rám a lelkiproblémáidat, mert én nem ezért járok be dolgozni. Na, de ilyet mégsem mondhatok senkinek, még akkor se, ha így gondolom. Vagy igen?
2023. ápr. 29. 06:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egy ilyen esetben azt mondtam,” őszintén sajnálom, szomorú dolgok ezek”, és teljesen más témát kezdtem, visszatereltem a szakmára. Magamról soha semmit.
2023. ápr. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hasonlót mondtam én is és egyből eltereltem a témát, de aztán ott motoszkált a fejemben, hogy szegény lány meg miken mehetett keresztül emiatt az életben stb (mert amúgy nagyon sérült ez egyértelmű, de addig nem tudtam miért). Ezért nem szeretem, ha ilyen történik, mert még, ha nem is mutatom ki, de egyébként nagyon megvisel más bajáról hallani.
2023. ápr. 29. 06:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert idegennek vagy pl anonym oldalon konnyebb kiadni valahogy. Másoknak meg nem.

Valami ilyesmi a háttere.

2023. ápr. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző írja.

Nagyon szomorú, hogy főleg a nőknek nincs olyan bizalmas, intim baráti viszony az életében, ahol megjelenhetnének az érzések, a problemák. Mert mindenhol ilyenekbe futunk.

-ezt nem hiszem el, csak eltúlzod

-más is élt már meg szörnyűséget

-engedd el, már régen volt, fel kellett volna dolgozni

-most erre mit mondjak?

Stb. Lehetne még a magyar kommunikációban megjelenő degradáló, érvénytelenítő ember érzéseit nem komolyan vevő, öncélú megjegyzéseket folytatni.

Sajnos ezért van tele ez az oldal is magánéleti rettenettel, mert nincs kivel beszélgetni a való életben. Aki nem ítél el, nem ad tanácsot, nem tudja jobban, hanem csak meghallgat, elhiszi a mondandót és jelen van. Empatikusan. Ez nincs.

Így marad az idegen közeg.

2023. ápr. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na ezt a kérdést már én is feltettem magamnak. Nagyon sokat megtörtént már ilyen velem. Pl.: diákmunkán egy csajjal együtt melóztam egy napot, hogy kettesben voltunk egy adott részen és ő is elmondott ilyen bizalmas dolgokat nekem magáról és a kapcsolatáról. Haveri társaságban valamiért mindig én voltam az akire rábízták a titkaikat (egyik havernak a másik barátnője szerelmet vallott, ez megcsalta amazzal a barátnőjét stb..). Ezen kívűl bőven volt még több is (munkatársak stb..). Csak nem értettem miért pont rám bízza az ilyen titkokat mindenki akár csak egy kis ismeretség után is. Valamiért akkora bizalom van felém az emberekben, hogy elképesztő, pedig nem is teszek érte semmit. Talán azért mert ilyen megnyerő tulajdonságaim+külsőm van vagy nem tudom. De annyi olyan titkot tudok amivel azonnal szét tudnék ugrasztani párokat, haverokat hogy hihetetlen..

Bezzeg csak olyan nem mond el nekem ilyen bizalmas infókat akitől elvárnám vagy alap lenne (mindig az aktuális barátnőimre gondolok persze..).

2023. ápr. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Egy idegennel őszinte tud lenni az ember ebben a világban.
2023. máj. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!