Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 'Kapuzárási pánik' ötletét...

'Kapuzárási pánik' ötletét miért imádja annyira a társadalom?

Figyelt kérdés

Nem tudtam de kiderült ez egy amerikai pszichológus ötlete volt semmi több, de a pszichiátria, pszichológia tudománya hivatalosan ilyen pszichés "kórképet" nem ismer, nem határoz meg, tehát ez nem olyan mint a 'depresszió', vagy bármilyen mentális zavar amit pszichológia értelmez.


Az is érdekes, hogy vegyük példának a depressziót ami pszichiátriai által orvosilag ismert, kezelt betegség, teljesen valós, mégis a társadalom nagy része nem hajlandó elfogadni és dühösek a depressziósra, hogy:


"most már elég legyen ebből az önsajnálatból, rosszkedvből, fejezze be!!!!"


Ellenben a 'kapuzárási pánik' ami gyakorlatilag egy ötlet és orvosilag nincs alapja, azt az emberek imádják, azonnal rácuppannak, hogy "IGEN, IGEN EZ KAPUZÁRÁSI PÁNIKOS!!!!"


Szerintetek miért imádják ennyire ezt az ötletet, mi olyan vonzó ebben?



2023. ápr. 30. 06:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem vonzó, de nagyon gyakori. Aki már átélte, könnyen beleéli magát más helyzetébe, mert "hat velem os ez volt". Az, hogy a pszichiátria nem írta le, nem jelent semmit, ez nem kórkép.
2023. ápr. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Senki se imádja a kapuzárási pánikot, sőt. Borzalmas megélni és tud depresszióhoz vezetni ami meg már ténylegesen pszichiátriai korkép.



Figyelj, attól, hogy neked van egy problémád, ne becsüld le másokért. És hidd el, a kapunyitási és zárási pánikot is sok esetben lekezeli a társadalom.

2023. ápr. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

# 1


végülis akkor csak annyiról van szó hogy 40-50 évesen rájön hogy nem így akart élni?


mondjuk az szívás ezt megértem

2023. ápr. 30. 06:50
 4/26 A kérdező kommentje:

# 2


de pont az a lényeg hogy kapuzárási, nyitási pánik csak egy ötlet, valamire rámondják hogy ez van, miközben hivatalosan nem létezik

2023. ápr. 30. 06:52
 5/26 A kérdező kommentje:

# 2


pontosan mire mondják rá hogy na ez a kapuzárási pánik?

2023. ápr. 30. 06:54
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

4-es: Ez nem igaz.

Attól, hogy nincs BNO kódja még létezik. Ez egy létező jelenség, aminek tünetei vannak, a jelenségben van jellegzetessége, hasonló gondoltok stb.


És pont hogy depressziónál fontos a prevenció. A prevencióhoz pedig fontos ismerni az okokat tényeket. Ennyi erővel a gyász se nagy baj, mert nincs pszichiátriai korképe. De ha depresszió lesz belőle akkor máris elfogadod?

Gondolkozz már kicsit nyitottabban.

A legtöbb mentális problémának általában van egy kiváltó oka. Ezeket kell megelőzni vagy időben kezelni, hogy ne fajulhasson el.

2023. ápr. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
23%
Egyáltalán nem újkeletű, hogy a társadalom olyan dolgokban hisz, amiknek nincs tudományos alapjuk. Szomorú ezt kimondani, de rengeteg olyan ember van, aki mindent, még a tudományokat és a betegségeket is hitre alapozza. Ő úgy gondolja hogy ez létezik, ez így van, akkor így van, pont, a szihólógusok (direkt írtam így) meg hazudozzanak amit akarnak. Az ilyen embereknek hiába magyarázod hogy de nincs rá tudományos bizonyíték, vagy a depresszió esetében hiába tartasz nekik előadást 20 kutatással alátámasztva, akkor is a saját véleményükhöz fognak ragaszkodni.
2023. ápr. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

5-ös:

Kimásolom egy cikkből:


- Ez az újtól, a mástól való félelem váltja ki a kapuzárási pánikot, amikor is

- az érintett frusztrált, stresszes lesz,

- a szó szoros értelmében pánikba esik és

- hirtelen kezdi el megtenni mindazt, amit korábban nem mert, vagy amire valamiért nem volt lehetősége.

pl. Sportautót vásárol, fiatalabb hölgyekkel/urakkal igyekszik ismerkedni, munkahelyet vált, világkörüli útra indulna.

- A kapuzárási pánikkal küzdő sokszor olyan cselekedeteket hajt végre, amelyek a korábbi, fiatalabb életszakaszra jellemzők.

- Döntései, cselekedetei gyakran irreálisak és figyelmen kívül hagyják a következményeket, ahogyan mások érdekeit és érzéseit is.

- Erre gyakran rámennek kapcsolatai és nem ritkán a család egysége is.


És ha egy random netes cikknek nem is hiszel, elmesélem saját esetemet:

Pszichológusnál ültem és kérdezte mik frusztrálnak engem.

Elmeséltem a legtöbb érzésemet és hogy mióta is érzek így. Türelmesen végighallgatott és azt mondta a végén, hogy:

- Magának kapunyitási pánikja van. Ez hasonló mint a kapuzárási pánik.

- Kapuzárási pánik? Az nem csak a negyveneseknek van?

- Nem, sőt egyre több fiatalnál megfigyelhető.


Szóval bocs, de ha nincs tünete akkor szerintem a pszichológusom honnan tudta?

2023. ápr. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

# 6


ha jól értem az a kapuzárási pánik hogy pl. valaki 40-50 éves koráig élt egy bizonyos módon, és hirtelen valamiért ennek az ellenkezőjét akarja csinálni?


pl. sosem sportolt, el van hízva de most fejébe veszi hogy ő maratont akar futni?

2023. ápr. 30. 07:02
 10/26 anonim ***** válasza:

7-es: Nem érzed te is irónikusnak hogy a kérdező elismerni a depressziót de egy másik jelenséget nem? :D és ezt kell neki magyarázni?


Nyilván a saját problémája neki a legnagyobb és sajnálom, hogy depis, de ettől még semmi joga nincs lekezelni más problémáját.

2023. ápr. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!