Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 'Kapuzárási pánik' ötletét...

'Kapuzárási pánik' ötletét miért imádja annyira a társadalom?

Figyelt kérdés

Nem tudtam de kiderült ez egy amerikai pszichológus ötlete volt semmi több, de a pszichiátria, pszichológia tudománya hivatalosan ilyen pszichés "kórképet" nem ismer, nem határoz meg, tehát ez nem olyan mint a 'depresszió', vagy bármilyen mentális zavar amit pszichológia értelmez.


Az is érdekes, hogy vegyük példának a depressziót ami pszichiátriai által orvosilag ismert, kezelt betegség, teljesen valós, mégis a társadalom nagy része nem hajlandó elfogadni és dühösek a depressziósra, hogy:


"most már elég legyen ebből az önsajnálatból, rosszkedvből, fejezze be!!!!"


Ellenben a 'kapuzárási pánik' ami gyakorlatilag egy ötlet és orvosilag nincs alapja, azt az emberek imádják, azonnal rácuppannak, hogy "IGEN, IGEN EZ KAPUZÁRÁSI PÁNIKOS!!!!"


Szerintetek miért imádják ennyire ezt az ötletet, mi olyan vonzó ebben?



2023. ápr. 30. 06:07
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Illetve nem tudom megerősíteni. Mi kb nagyjából ugyanannyi idősek vagyunk. Én 43 vagyok, világ életemben csajozós, nyitott és élményekkel teli életem volt. Most én is azt érzem, hogy jó itthon, imádom a feleségem és a lányom. Lehet hogy ez is az csak fordítva. De még mindig jobb mintha valami szutyok kis 18 éves után rohangálnék.
2023. ápr. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ellenben a 'kapuzárási pánik' ami gyakorlatilag egy ötlet és orvosilag nincs alapja, azt az emberek imádják, azonnal rácuppannak, hogy "IGEN, IGEN EZ KAPUZÁRÁSI PÁNIKOS!!!!"


Nem gondolom,hogy ezt úgy értik,mint mentális betegséget.Valószínű,hogy inkább te érted félre a reakciójukat.Mint létező jelenséget vesznek észre egy másik emberen(tévesen vagy nem tévesen)

2023. ápr. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Attól hogy nem betegség még létező dolog.

Nem arról van szó hogy eddig megfelelni akartunk és most már nem hanem hogy az élet kevés ahhoz hogy mindent még tegyünk amit szeretnénk. Jól fogalmazta meg 15-ös

"Annyi történik ilyenkor, hogy az ember életében lezárul egy szakasz, és az ember számot vet."

Ez a szakasz mindenkinél máskor jön el. Van aki 30 évesen gondolja végig az életét, van aki 35, és így tovább. Ebben nincs semmi rossz. Előbb-utóbb mindenkinél előtör az érzés hogy mit szeretne még az életben.

2023. ápr. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
54%
És honnan veszed hogy bárki imádja? Amit látok inkább az hogy a fiatalok gúnyosan tesznek megjegyzést a változtatni akaró idősebb emberekre. Aztán majd ők is ilyenek lesz ek de ebbe nem godolnak bele.
2023. ápr. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Senior Séf ***** válasza:
20%
Jól hangzó hülyeségek mindig voltak és lesznek.
2023. máj. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
57%

"Jól hangzó hülyeségek mindig voltak és lesznek."


... ahogyan bármiféle ismeret nélkül fröcsögő okostóbiások is.

2023. máj. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!