Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Erőszak, ha valaki beszól?

Erőszak, ha valaki beszól?

Figyelt kérdés

Valaki azt mondta nekem, hogy beszólogatás is családi erőszak.

Én meg nem értettem, mert nem a terrorrra gondolt, mikor napi szinten valami miatt lekicsinyel a családod. Hanem, ha évente egyszer találkoznak és akkor beszól valamit.



2023. máj. 5. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Mentálisan lehet erőszak, ha egyébként, ha nem évente találkoznának, hanem gyakrabban, akkor is, tehát állandóan beszólna. Senkinek nem tesz jót hosszútáv, főleg nem a szülőtől kapva, ha beszólást kap.
2023. máj. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
A verbális erőszakot a családon belüli erőszak kategóriájába szokták sorolni.
2023. máj. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ mit szól be és hogyan és ráadásul igaza -e van?
2023. máj. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van-e?
2023. máj. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha “beszól”, hogy ápolatlan vagy, tegyél rendet magad körül, ne ordíttasd a tévét, ne igyál, ne randalírozz, stb, akkor az nem verbális bántalmazás, hanem az együttélés szabályaira figyelmeztetés.


Ha viszont személyedben gyaláz, ha az önbecsülésedbe gázol oktalanul, rosszindulatból, az már lehet verbális bántalmazás.

2023. júl. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!