Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik a jobb hozzáállás az...

Melyik a jobb hozzáállás az életben: egy valamiről sokat tudni, vagy sok mindenről keveset?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy "helyesen" gondolkodok-e, úgy értem a munkahelyeken egyértelműen nem szeretik az olyan embereket mint én, ott az az elvárás hogy egy valamiről tudj sokat, és ne gondolkozz hanem csináld. Többször volt, hogy a címben említett kérdésre adott rossz válasz miatt nem vettek fel.


Én szeretek mindenről tudni, de sose szerettem belemenni nagyon egy valamibe, mert vagy nem érdekelt annyira, vagy csak túl sok erőfeszítést igényelt volna és az már nem fun... pl szeretem a programozást, de csak addig a szintig amíg suliban a többiek gépén tudtam trollkodni, komolyabb programokhoz kellő tudást már nem volt kedvem megtanulni.


Vagy pl szeretek motorozni, de nincs ambícióm annyira megtanulni hogy versenypályán tudjak menni mint az őrült, szeretek nyelveket beszélni, de nincs nagyon kedvem igazán megtanulni, inkább csak ami ragad rám...


Szóval én ilyen mindenből keveset mintsem egy valamiből sokat típus vagyok, kíváncsi lennék arra hogy az emberek többsége egyetértene velem, vagy ellenezné inkább?



2023. máj. 6. 21:56
 1/5 A kérdező kommentje:
azt még hozzátenném, hogy az miatt sokszor rosszul érzem magam mondjuk, hogy egyes emberek mikre nem képesek, pl konkrét programozási nyelveket hoznak létre, vagy egy másik terület: akik pár másodperc alatt kiraknak egy rubik kockát, vagy akik videojátékokban világbajnokságokat nyer mert ő a legügyesebb. Ezek mind gyakorlás-tanulás-gyakorlás-tanulás...eredménye. És az rossz érzés hogy én soha nem leszek ilyen szinten, mert én nem ilyen vagyok
2023. máj. 6. 22:01
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Meg is válaszoltad magadnak a kérdést!


Mert a munkaerőpiac a szakembereket értékeli, akik egyvalamit brutál jól csinálnak és azt meg is fizetik.


Okosmókus széleslátókörű bölcsészkedő gondolkodók nem jók rabszolgának.

2023. máj. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez megnyugtat, én sem vagyok az az egyféle típus, mert rengeteg minden érdekel, de egyik sem annyira, hogy csak azzal foglalkozzak.

És ez hátrány a világpiacon.


De nem mindenki képes megerőszakolni magát.

2023. máj. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Attól még, mert valamibe belemélyedsz, nem zárja ki, hogy mással is foglalkozz. Aki ért valamihez rendesen, az nem 0-24 ezzel foglalkozik.
2023. máj. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Valójában a leírt példák alapján még a "keveset" szintet sem ütöd meg. Nyilván egy munkáltatónak meg nem kell olyan ember, aki mindenbe csak belekap, belenyal, de érdemi, használható tudása nincs. Az egyensúly a két véglet között van valahol, helyzettől függően. Pl. munkában kell tudnod a szakterületed mélységeit is, különben csak silány szakember leszel. De kell ismerned a kapcsolódó területeket is, hogy legyen látóköröd és világképed
2023. máj. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!