Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Úgy érzem közösségi média...

Úgy érzem közösségi média függő lettem, és már rontja az életminőségem a sok tiktok, facebook... Nektek is előfordult már? Ti le tudtatok állni vele? Töröljem csak le a telefonomról őket? Maximum a messengert gondoltam meghagyni. Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Szóval kicsit megváltoztatott a sok tiktok - facebook arra jöttem rá. 30 éves vagyok, csak ezt a kettőt használom, twitter, insta, hasonlók nincsenek.


Régebben máshogy éltem úgy érzem. Meg tudtam nézni egy filmet úgy, vagy a sorozataimat hogy csak oda koncentráltam a nézési időben, vagy mikor leültem videó játékozni csak az volt. Most meg azon kapom magam hogy 5 percenként ránézek a telefonra meg a kedvenc sorozatom közben is nyomkodom a tiktokot vagy a facebookot, vagy ha elmegyek biciklizni 2-3 órát a természetbe, mikor megállok kicsit pihenni akkor is ezeket nyomkodom.


Amúgy engem kifejezetten boldogtalanít már úgy veszem észre, hogy ott mindenkinek minden nagyon király, mindenki szép autóval jár, jól keres, jó munkát végez, szép nyaralásokra jár, és hogy ez a boldogság....


2023. máj. 8. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Töröld mind
2023. máj. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én letöröltem és azóta sokkal boldogabb vagyok!


Tedd meg te is és meglátod, hogy megszabadulsz e kötöttségtől és nem kell foglalkoznod mások kiteregetett életével.

Aki meg igazán számít, azzal élőben, telón, messengeren is tudsz értekezni.


A környezetemben is azt tapasztaltam másokon, hogy megnézik az ismerőseik legújabb királyságait és utána azon keseregnek, hogy ők azt sosem érik el és milyen lúzerek és stb és olyankor legszívesebben megkérnék egy ügyes hekkert, hogy örökre tüntesse már el a facebookot, mert ebbe betegednek bele lelkileg az emberek, az örökös magamutogatás, megfelelés, meg egymással való versengés és műlájkok gyűjtése olyanoktól, akik az életben rá sem köszönnének. Szóval az egész egy színjáték, egy üres lufi, ami elrabolja az emberek idejét és eladja őket termékként.

Nem beszélve arról, hogy micsoda sárdobálás folyik a csőcselék részéről, akik képesek megfojtani egymást kommentekben, rettenetes!!

2023. máj. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze, nyugodtan töröld le őket. Ne parázz rá, lehet ez csak átmeneti is, hogy mondjuk kitűzöl egy hónapot és akkor egy kis digitális detox, de szerintem annyival jobban fogod érezni magad, hogy vissza se töltöd őket. Lemaradni semmiről nem fogsz, az tuti.

Egyik barátomnak a pszichológus is ajánlotta kifejezetten a digitális detoxot, ő figyelemzavaros, neki azon is segített valamit, nem veszi el mindenről a figyelmedet, mint ahogy te is mondtad, hogy filmet se tudsz nézni.

2023. máj. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akkor meghozom a döntést törlöm őket, csak a messengert hagyom meg egyedül.


2-es válaszoló:


Nekem is kezd úgy érzem valami féle komplexus kialakulni emiatt, egyszerűen minél többet nézem annál szerencsétlenebbnek érzem sokszor magam, hogy mindenki mennyivel sikeresebb mint én munka, pénz, minden szempontból.


3-as :


Nekem is megvan ez nagyon. Régebben vártam hogy kezdődjön a kedvenc csapatom meccse, hogy végre bajnokok ligája meccs van, hogy végre eb - vb meccsek, most meg a meccseket sem bírom ki hogy ne nézném közbe ezt a sza.r tiktok - facebook-ot, de tudom hogy nem jó...


Megpróbálok róla leszokni...

2023. máj. 8. 13:34
 5/6 anonim ***** válasza:

#3

Aztán jöhet a Gyakori is, hogy igazi legyen az élmény!:)

2023. máj. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hidd el, könnyebb lesz leszokni róla, mint gondolnád! Ha már nincs, nem fog zavarni! :)


Mindenesetre az már nagyon jó, hogy felismerted a problémát és rájöttél a megoldásra!

Ami árt neked, amitől rosszul érzed magad, attól meg kell szabadulni!!


És soha ne másokhoz mérd magadat!


Neked mások a lehetőségeid, más az utad és te annak, aki vagy pontosan így vagy jó!!

2023. máj. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!