Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kicsit furcsa kérdés, de hogy...

Kicsit furcsa kérdés, de hogy mondják más szóval, ha egy férfinak vékony, női hangja van? Egy görög vagy latin szót keresek, de az istenért sem jutna eszembe. Köszi előre is:)

Figyelt kérdés

2023. máj. 8. 17:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
kontratenor
2023. máj. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Sajnos nem az:(
2023. máj. 8. 18:06
 3/22 anonim ***** válasza:

magas, lágy, törékeny ?


Szerintem a magas jó lesz ide.

2023. máj. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%
Eunuch-hangra gondolsz? A jifejezést sajnos nem tudom.
2023. máj. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

psíli

lepti foní :):)


Beírtam a google-fordítóba még, hogy magas,magas hangú, vagy vékonyhangú, már nemtom , melyik. :)


Jé, most nézem a Wikipédián, beugrott 1 szó:


Bariton

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából

Disambig.svg A „Bariton” lehetséges további jelentéseiről lásd: Bariton (egyértelműsítő lap).

Hangfajok

Női hangok

Szoprán

Mezzoszoprán

Alt

Férfi hangok

Kontratenor

Tenor

Bariton

Basszus

m v sz

A bariton (az ógörög barütonosz, azaz mélyen hangzó kifejezésből; latinul: baritonans, baritonus, olaszul: baritono) a leggyakoribb, középfekvésű (a tenor és a basszus közötti) férfi hangfaj, illetve szólam. A franciák a baritont basse-taille, értsd: mély tenornak nevezik vagy concordant-nak (mert a bariton hangterjedelme a tenorokkal és basszusokkal „összeegyezik”). Ezt a szólamot a szólamkönyvek a 17. századig vagannak vagy quinta voxnak nevezték.

2023. máj. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

*Áh, ez a bariton asszem mégse az lesz, ez a középső asszem . xd


Akkor legyen szoprán. :):)


Amikor általánosba jártam, ott 3 felé bontotta az énektanár az énekkarosokat, volt Alt, Mezo, és Szoprán. :):)

2023. máj. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
53%

Beszédhangra vagy énekhangra gondolsz? Feminin hang, esetleg?

Mondjuk csak egy tipp.

2023. máj. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

*Ez is érdekes lehet neked , Farinellinél szegénykémnél az van odaírva az adatlapján a Hang-hoz,hogy kasztrált. :S:S (nem néztem még bővebben utána , de a hangja az menő.

[link]

[link]

2023. máj. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Beszédhang igen. Sajnálom, hogy ilyen szegényesen írtam körül, de hátha valaki leírja a 'helyes' megfejtést.
2023. máj. 8. 18:20
 10/22 anonim ***** válasza:

Ez esetleg?

A falzett (olaszul: falsetto, „fals”) olyan éneklésmódot jelent, amelyet az úgynevezett fejhangon éneklő férfiak alakítottak ki. A falzett a természetes énekregiszter után következő hang, ami a szájüreg felső padlásához ütődve érvényesül, hangfenékül a fej szolgál.

[link]

2023. máj. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!