Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményed Borsod-Abaúj-Z...

Mi a véleményed Borsod-Abaúj-Zemplén megyéről (vármegye)?

Figyelt kérdés

Milyen volt a múltban?

Most milyen a jelenben?

Hogyan képzeled el a jövőjét?



2023. máj. 9. 08:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Vármegye...középkorban vagyunk. 😅
2023. máj. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Szép hely,csak sok a rézbőrű.
2023. máj. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%
Élhetetlen, csakúgy mint az egész ország.
2023. máj. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

A múltban más volt minden. Az őseink kimentek a TSz-be dolgozni, mindenhol szántóföld volt, megtermelték maguknak ami szükséges, haza mentek, az állatokról gondoskodtak, sajat földjüket gondozták.

Mára rengeteg földet megvettek, ahol hatalmas gyártó csarnokok épültek. Egyszerűen nem értem. Lasszóval vadásszák a fizikai munkaerőt, ez a réteg vándorol egyik gyárból, mert a pénz általában sehol nem elég az életre, de az egyik helyen lehet van 50 ft több juttatás, mint a másikban. Soha nem lesz 1000-2000, a Boscha 5000 fő fizikai alkalmazott, mindenhol, mindig hiány van, de azért épül még egy gyár, akinek szintén kellene meg 1000 fő munkavállaló.

Közben pedig a cigányság egyre nagyobb teret nyer magának. A fiatalok legtöbbje elköltözik nyugatra, az elhunyt öregek lepusztult házait a cigányság vásárolja fel. Miskolc és környéke még élhető, lehet jó helyeken lakni. De ahogy haladunk az abaúji régióba egyre rosszabb a helyzet.

És sajnos ez csak rosszabb is lesz a jövőben. Én sajnálom nagyon, mert szép helyei vannak a megyének, de szép jövője az nincsen.

2023. máj. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

Utálom. Gyárakon kívül szinte semmi munkalehetőség. Sok helyen a minimálbérnél is kevesebbet adnak (simliznek a bejelentéssel)

Sok a cigány. Szinte már mindenhol csak őket látni. Nem dolgoznak, de a legótvarasabbja is új kocsival mászkál, műkörmös, markás ruhás és van legalább 1 háza. Fehérekből a csokos putrisok vannak többségben. Talán a cigányoktól is rosszabbak.

2023. máj. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

30 éves vagyok

Ott nőttem fel Miskolc mellett egy kis faluban.

A gyermekkorom szép volt, sokat kirandultunk. Elég jól éltünk.

20 évesen Miskolcra költöztem. Már "felnőtt" fejjel azért láttam hogy gyerekkoromhoz képest mennyivel komorabb lett a város , szegényebb. Sok hely bezárt. De még így is szépnek láttam. Mindig volt munkám, könnyen is találtam munkát mindig. Rengeteg szórakozási lehetőség volt / van. Minden zegzugos részét ismerem már.

Most Pest mellett élek, de mai napig bármikor vissza költöznék oda.

Nem látom rosszabbnak ott a helyzetet mint bárhol máshol. Sűrűn járok oda a mai napig.

2023. máj. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
A falvak élhetetlenek. Az ország leginkább leszakadt régiója
2023. júl. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A cigányság folyamatosan felfalja. Mostmár egyre inkább élhetetlen.
2023. júl. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
32%

7# Látszik , hogy soha nem jártál még itt.


Érdekes én pl igen jól eléldegéleg egy faluban kazincbarcika környékén és azt se lehet mondani , hogy valami milliós fizetésem van.


Mindenhol meg lehet élni csak tenni kell érte

2023. júl. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
32%
7# Jaaaa és amúgy képzeld el, hogy Borsod az ország leggyorsabban fejlődő megyéje.
2023. aug. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!