Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szeretnék megtanulni énekelni,...

Szeretnék megtanulni énekelni, de nincs jó hangom, és félek, hogy ki gúnyolnak miatt. Hogy tudnám valahogy ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Huszonéves vagyok, gyerekkorom óta szerettem volna, zenélni, énekelni tanulni csak szórakozából, barátokkal énekelgetni kirándulás közben ilyesmik.


De itthon kb bármibe kezdek, csak beszólnak, kinevetnek.

Emiatt mindig félek, hogy hangos vagyok és befeszült torokkal énekelek, dúdolok inkább, amitől nagyon hamis fejhangok lesznek a magasabb hangokból (amúgy tudom hogy lentről kellene képezni).


Hogy tudnék tenni rá ki mit gondol és énekelni mások előtt? Eddig csak barátokkal mertem, akik már kicsit bevoltak csípve, és köztük is volt aki szintén nem tud így nem zavart annyira. :)



2023. máj. 9. 09:42
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Ne gondold túl a dolgot, meg menj el énektanárhoz és tanuld meg a technikáját, akkor már jó lesz és nem lesz mitől tartanod.
2023. máj. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Senior Séf ***** válasza:
29%
Ne erőltesd, ami nem megy, mert örökké frusztrálni fog a sikertelenség.. Senki sem jó mindenben. Akkor jársz el helyesen, ha azt az oldaladat erősíted, amire a tehetséged predesztinál.
2023. máj. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es! Nem értek egyet, a lehetőségek és értelem határán belül mindent ki kell próbálni. Különben honna tudná, hogy hova juthat ezen az úton? Elsőként érdemes neten nézni videót, hangképzés fontos! Énekeljél olyan dalokat, amiket szeretsz, lehetőleg magyar nyelven. (Gondolom nincs anyanyelvi angol szinted.) Utána próbálj tanárt keresni. Kell egy helyiség is, ahol ki mered engedni a hangodat és lehetőleg kevés a hallagatóság (főleg az elején). pl. pince, vagy valami sufni. Érdemes az elején felvételt készíteni, hogy honnan indultál, majd megismételni 3, 6 hónap után. Ha huszonéves vagy, még nincs semmi veszve! Egyébként már régen kérdezted, azóra sikerült elindulni?
2023. szept. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!