Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pár napja nem használok...

Pár napja nem használok közösségi médiát, és próbálom tartani is. Akik egyáltalán nem használnak közösségi médiát, gondolok itt pl. facebook, tiktok, insta,twitter, stb... Hogyan tájékozódtok? Mik az internetezési szokásaitok? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Pár napja én tettem fel egy kérdést, hogy szerintem hanyagolnom kellene a közösségi médiát, eléggé elvitt rossz irányban, szóval pár napja letöröltem amiket használta, egyedül a facebook messenger maradt meg, de ott is csak pár ismerőssel / családdal beszéle.


Lehet hogy kicsit furcsa a kérdés meg ijesztően hangzik tőlem, aki eléggé függő volt, de konkrétan hogy élitek enélkül az életet? Hogyan kellene?

Szóval nekem napi 4-5 órát az vett el az életemből hogy nyomogattam a facebookot / tiktokot. Plusz a maradék szabadidőmet is sokszor az alapján töltöttem el, szóval ha láttam valami jó filmet / sorozatotot ott akkor belenéztem, elnéztünk arra a helyre kajálni egyet vagy inni egy limonádét amit épp mutattak, foci híreket is itt ovlastam, stb...


Szóval nekem eléggé az éltetem szerves része volt, de éreztem hogy kezdek nagyon függő lenni meg eléggé frusztrál már a tökéletes élete mindenkinek, és kezdtem magam egy vesztesnek érezni....


Hogy csináljátok? Vannak látogatott weboldalaitok amiket napi szinten olvastok? Youtube videósok? Néztek valami fix műsorokat a tv-be?


És ha igen milyen tartalmakat ajánlatok ami nem közösségi média, de tök jó tájékozódni?


2023. máj. 11. 08:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hírportálokat még nézhetsz, nem?
2023. máj. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csak azokba a közössegi csopikba lépek be qmikbe muszáj(pl a suli miatt meg tanfolyam meg munka stb)

Illetve olyanokba hogy orovsokrol vélemények és ott találok csetpartnert néha egeszsegugyi dolgaimrol

Mondhatni ugy használom mint a gyk-t majdnem.

Azaz infokat szerzek esetleg megosztok pl.orogramlehetőségeket, de szemelyes területeket nem ápolok, már minden ismim vágja azt is hogy facen nem lájkolgatok senki személyes posztjait(csak esetleg közösségi posztokat pl megnyílik egy uj hely vagy akármi), nem köszöngetek senkit közösségin, csak érdekből beszélek akárkivel is ha pl.kutsaszitter kéne adok fel hirdetést vagy hasonlok pl adok veszek oldalak.

Ez mellett gyakorta inaktív is az oldalam.

2023. máj. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

*jav programlehetőségeket

Vagy kutyaszitter ha kellene

2023. máj. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én soha nem használok őket :D Csak fb profilom van, leginkább a messenger miatt, meg ott szoktunk osztálytalálkozót is szervezni.

Híreket elolvasom minden nap, játszom kicsit.

Egyébként nekem ez olyan, hogy inkább akkor nyomogatom, ha unatkozom, várni kell valahol, nincs mit csinálni. És általában van ennél jobb dolgom.

2023. máj. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én kb soha nem is használtam ezeket, max nagyon minimális szinten. Viber van a telómon, azon tudok beszélgetni ha nagyon muszáj de azt sem igazán szeretem mert inkább felhívom azt akitől szeretnék valamit. A céltalan pötyörészés, csacsogás a semmiről az tényleg csak rabolja az ember idejét.

Nálam pl ez úgy zajlik, hogy a nap nagy részét melóval töltöm, utána elmegyek edzeni kb heti 3-4X, itthon meg már családi élet van. Ha van egy kis időm akkor könyvet olvasok általában. Rendes papírra nyomtatottat! :D Hétvégén meg ha épp nincs semmi akkor túrázom vagy montizom valamelyik közeli hegységben. Netezni csak ritkán szoktam. A világ hírei... hát nem nagyon izgatnak. A médiából kb csak a szemét meg a szar hírek özönlenek hatalmas mennyiségben. Ennyi.

2023. máj. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rövidített névvel csinált fb profilom van, így nem lehet a nevem alapján rám találni és csak 3 családtagot jelöltem be rajta, híroldalakat követek és pár hobbicsoport posztjait, így teljesen naprakész vagyok a hírekkel, de közben a hírfolyamomban nem kell emberek sztorijait, fotóit stb. látnom, csak a híreket, csoport posztokat.
2023. máj. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Én már sok éve nem használom a közösségi médiát. Facebook-on nem voltam függő, de sok értelmes és nem hasznos videót megnéztem, amivel eléggé elment az idő. Sokat láttam, tájékozott lettem, de csak láttam, nem tanultam meg azokat a gyakorlatban.


Amiket rendszeresen látogatok (nem reklám végett linkelem!):

M1 híradó

https://www.youtube.com/channel/UCHJ8gW2vKH5R3VohymtBCrQ/vid..


ATV híradó

https://www.youtube.com/c/ATVzrt/videos


Toroczkai

https://www.youtube.com/c/ToroczkaiL%C3%A1szl%C3%B3Hivatalos


[link]


Tudományos dolgok:

[link]

[link]

[link]

[link]


Azért 2 dolgon erősen elgondolkoznék:

Mihez akarsz kezdeni az életben? Hol akarsz élni? Értelmes cél legyen, ne az, hogy milliárdos szeretnél lenni és luxusvilláKban lakni és (utazgatni a világban). Ha például tanyán akarsz majd élni, akkor kezdj el azzal foglalkozni. Mit akarsz az életedből 30, 40 éves korodban? Mert akinek van napi 4-5 órája, az nem 30-40 éves. Ha mégis annyi, akkor nem teszi fel ezt a kérdést.

Másik pedig, hogy mire fogod azt a 4-5 órát szánni innentől?

Vannak és voltak youtube csatornák... szemleletfejlesztes.hu

Szendrei Ádám, Tudástár


A szemléleteden, az érdeklődéseden kell változtatni. Mert az a 4-5 óra RENGGGGGGETEG!!!

2023. máj. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én például kb egy kónapja nem használ9m ezeket az agyrohasztó valamiket. Előtte se léptem be sokszor, de most már annyira se. A kollégák elmebetegnek néznek azóta, mék pszichológushoz is elküldött az egyik barom.
2023. máj. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!