Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért küzd helyesírási nehézsé...

Miért küzd helyesírási nehézségekkel a gyakori kérdések.hu-ra író internetezők jó része? Tovább megyek: miért funkcionális analfabéta egyre több ember kis hazánkban? (Az életkor nem számít utóbbi kérdésem esetében sem.)

Figyelt kérdés

2020. aug. 27. 06:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Megköszönheted az elmúlt 20-30 év kormányainak (különösen a mostaninak) az oktatás színvonalának a lesüllyesztését.
2020. aug. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
Nem olvasnak, nincs megfelelő szövegértés és igényük sincs rá. A humán műveltségnek semmi tisztelete, az az isten, aki csúcs a természettudományokban, főleg a számítástechnikában, vagy mérnöki területen.
2020. aug. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Ha megnézed, a nagy internetes hirportálok is elég gáz minőségűek. Azt gondolnám, hogy az újságíró az aki az írásból él, csak tud helyesen, odafigyelve írni, de nem. A béka feneke alatt van a színvonal a hivatásosoknál is. Még úgy is, hogy számítógépen azért rengeteg ellenőrző eszköz áll a rendelkezésre. Akkor mit várunk el itt ahol tinik, 8 osztályosok, meg bárki publikálhat?
2020. aug. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
58%
Ami az internetes helyesírást illeti: a legtöbben tudnak/tudnának helyesen írni, de telóról pötyögnek (ahol kétszer olyan gyakran gépel félre az ember, mint gépről) és egyszerűen lusták minden hiba után visszaugrani és javítani.
2020. aug. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Azért a j-ly csere nem elgépelésből fakad. Meg lehet különböztetni amikor valaki mondjuk "emwlő"-t ir, az elgépelés. De ha "emellő"-t, az meg inkabb helyesírási probléma.
2020. aug. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%
Mert megtanulták h mindenre van kifogás. Szembe sütött a nap, hideg van, éhes volt, nem az ő dolga, bármi. Ugyan miért figyelne a saját anyanyelvén való helyes megnyilvánulásra ha automatikusan rálehet huzni vmi kifogást a hibákra?
2020. aug. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
Felgyorsult a világ, és az emberek igénytelenek. A kézzel írt levelek idejében senki nem adott ki szemetet a kezei közül.
2020. aug. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
97%

"A kézzel írt levelek idejében senki nem adott ki szemetet a kezei közül."


Ezek szerint te nem éltél a "kézzel írt levelet" idejében, vagy nem sokszor kaptál (privát) levelet!

Akkor is rengetegen nem tudtak helyesen írni, nem vették a fáradtságot arra, hogy kijavítsák, ha valamit elírtak, vagy teljesen lefirkálták a nem megfelelö részeket. Emellett sokan még olvashatóan sem tudtak írni, csak mindenféle macskakaparást produkáltak.

2020. aug. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos itt tart az átlagszínvonal. :( Szerintem is nagyon szomorú. Azt elfogadom, ha valaki "félrepötyög" valamit, de az esetek 99%-ában nem erről van szó! Legalábbis a kérdés, biztos vagyok benne, nem ezekről szól. Hanem, akik olyan alapvető hibákat ejtenek, amikkel korábban (mondjuk, mikor én voltam kisiskolás még a 90-es években) szó szerint kirúgtak volna az iskolából. Gondolok itt az ly és j keverésére, a j-vel írásra olyan szavakban, ahol nem kellene, az igekötős igék teljesen következetes össze-vissza írására... stb. Ezek NEM a telefonon pötyögéstől lesznek!
2020. aug. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%

"nem vették a fáradtságot arra"


Ha már helyesírás a téma: nem a fáradtságot vesszük valamire, hanem a fáradságot. Nem fáradtak vagyunk, hanem fáradozunk.


Egyébként én is a kézzel írt levelek korában voltam még gyerek, és legalább 5-6 állandó levelezőpartnerem volt, vagy 10 éven keresztül. Ráadásul még csak nem is magyarul, hanem németül írtunk, és mégis odafigyeltem, hogy legalább az akkori, 8-9 éves képességeimhez képest a lehető legjobban írjak. (Nyilván a nyelvtudásom akkor még nem volt hibátlan, de nagyon igyekeztem.)


Azt mondjuk belátom, hogy szépen írni sem akkor nem tudtam, sem most.

2020. aug. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!