Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék akkor, hogyha...

Mit tehetnék akkor, hogyha egyszerűen nem tudok beszélni józanul?Legalább is nem tudok normálisan, csak magától értetődő dolgokra kérdezni, annyira gátlásos és szorongó vagyok.

Figyelt kérdés

Mit lehet ezzel kezdeni, amikor alkoholt fogyasztok, akkor elég jófej tudok lenni, érdekes témákról beszélni, kivéve, ha túl sokat iszok.

Tudom, hogy ez nem normális, ha lemegyünk haverjaimmal inni egész, jól tudok beszélgetni. Azon kívül pedig, csak ülök mint egy zsák krumpli. De azért mégsem lehetek folyamatosan részeg. Elkezdtem anti depresszánst szedni, de lehet inkább szorongásoldót kéne, mert már kikészít. Régebben tudtam viccelődni, véleményt alkotni dolgokról, mostmár az se megy egyáltalán.



2023. máj. 11. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Az antidepresszánst ha csak úgy magadban kezdted el szedni, nagoyn gyorsan állj le vele. Függővé tesz és nem old meg semmit. Maximum azt tudod elérni, hogy nem a piától fogsz függni, hanem a gyógyszertől. De mivel a szervezeted képes hozzászokni, idővel mindig emelni kell az adagot ahhoz, hogy hatásos legyen.

Az antidepresszáns arra jó, hogy a terápiát megkönnyítse, nem arra, hogy élj vele.


És innen már sejtheted is a válaszomat: Pszichoterápia. Szorongást pszichoterápiával lehet oldani. Te ezek szerint lehet a keményebb eset vagy, oda pszichiáter kell. Ő majd lehet felír neked antidepit vagy szorongásoldót, de pont olyan adagot, amir eneked szükséged van, és persze emellett csináljátok a terápiát ami meg is oldja a problémát, így ha lejössz a gyógyszerről, akkor sem fogsz szorongani.


Az a nagy büdös helyzet, hogy ez az egyetlen megoldás erre a problémára. A többi mind tüneti kezelés ami pont úgy függővé tesz, mint ahogy most az alkoholtól függ a szorongásod. Csak akkor valami mástól fog. Az nemmegoldás, csak szőnyeg alá söprés, elkerülés.

2023. máj. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1# én alkoholtól sem tudok, beszélni, szintén ülök az elején. Amikor hát,akkor éneklek és táncolok. De akkor sem beszélek, ha nem kérdeznek. Az én esetemben rosszabb a helyzet?
2023. máj. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pont így vagyok ahogy leírtad. Akkor tudok beszélgetni,ha van benne alkohol. Na de mindig nem lehetek részeg. Sokszor én is csak vagyok szótlanul. Ez szociális szorongás. Én szedek rá antidepit meg rivotril szorongasoldót,de hiába.
2023. máj. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!