Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érdekelnek a hullák,hull...

Miért érdekelnek a hullák,hullával kapcsolatos dogok,hullaház kinézete,az érzés hogy milyen lehet ott dolgozni?

Figyelt kérdés

Fiatal voltam még alig 17 éves kb amikor már éreztem jobban érdekel a téma mint kéne,de nem ereztem az erzest biztosra hogy ez valoban egy olyan erdelodes ami azt sugalja hogy igen ez a te utad vagy csak egy nagyon eroteljes erdeklodes!

Igen nő vagyok jelenleg mar 25 éves

De a gondolat nem enged!!

Elis kezdtem az egeszsegugyis sulit

Volt korhazi gyakorlat is,nem kellett sok ido hogy tudjam kiket kell megkeresnem kicsit kozelebb kerulni h betekintest kapjak az egeszsegugy nemepp legszebb oldalara is de engem csak ez erdekelt,megmagyarazhatatlan kivancsisag volt bennem,szinte vonzott!


Az osztalytarsaim 90% a a szulesztre vágyott ,nagyon kakukkotjasnak ereztem magam hogy engem pedig a hullahaz vagy a hospice osztaly (halalra iteltek magyarul)

Igy inkabb nemis beszeltem errol annyira.


Elertem a celom,megkaptam a hőn ahitott betekintest mire oly regtol vágytam

De nem az az erzes jott amit akartam amire szamitottam

Remulet,felelem,retteges keritett hatalmaba,azt sugta a tudatom menekulj,menj innen!


Onnantol féltem

Lattam a valosagot,ami nem osszehasonlithato azzal amit az ember neha interneten lat,nem mindenki olyan mintha csak aludna...nem nem es nem. Igenis lathato volt hogy itt bizony az illeto mar nem el

A benne levo targyak,mondjuk igy "bútorok" mai napig felejthetetlen kepek az elmembe,minden szurke minden fém avagy fehér ez a 2 szin ami dominalt a helysegbe

A szag,ami sehol mashol nem erezheto

A szag ami oly jellegzetes es kulonleges


Hat ujra itt alok,ket ut,melyek kozul erzem melyik lenne az enyem,de félek,a felelem visszatart,de miert?!

Kerdem én. Miert?!


Azthiszem megvan az en utam

De a felelem lebilincsel


Komolyabbra forditva,boncmesterkent szeretnek dolgozni,igen nő letemre.

Csak egy okj tanfolyam valaszt el,es egy munkalehetoseg attol hogy azt erezzem megtalaltam az utam.


Titeket is ennyire erdekel?

Ti hogyan vélekedtek errol a munkakorrol?

Valoban igaz a mondas,miszerint epp elmevel rendelkezo ember ebbe bele sem vag mert epp elmevel innen mar kiszalni sem lehet?!


2023. máj. 12. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekrofíliának hívják ezt, amivel amúgy nincsen semmi baj szvsz
2023. máj. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem

Nem vonzodok szexualisan!

Ami von az a rejtej resz tehat ki hogyan halt meg,mibe,durvabb halaleseteknel maga a serules kinezete.

A ketto azert nagyon nem ugyan az szerencsere !

2023. máj. 12. 11:07
 3/7 anonim válasza:
100%

Veled egykorú férfiként én is ugyanígy vagyok ezzel, annyi különbséggel, hogy én vonzódom is hozzájuk gyermekkorom óta. Én is többek közt emiatt akarok az egészségügyben elhelyezkedni, valószínűleg a patológiai osztályt célzom meg.


Boncmester viszont nem lennék, mert ott idős, és nem friss holttestet (kellemetlen látvány, szag) is fel kell nyitni. Láttam egy-két fiatal lányt, akik nagyon tetszettek, de az a ritkább eset.


Ez is olyan munka mint bármelyik másik, és erősen kétlem, hogy minden ember, aki ezzel foglalkozik mentális beteg lenne. Szerintem érdemes elkezdened a tanfolyamot, hogyha nem szereted, akkor otthagyod.

2023. máj. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3

Leirnad nekem mi lehet vonzo egy hullába?

Ha itt nem szerezned nekem levelbe kuldve is jo

Tenyleg csak azert erdekel mert legyen az a hulla barmilyen korosztaly latni par nap utan hogy halott legyen szo akar 2 naprol,az a tipikus jellegzetes elszurkules mar a halal bealta utan megjelenik szinte es azok a tipikus halal jegyei,az arcnak a mimikaja is megvaltozik

A test kihül,megmered,lattam mar kimerevedett hullat is,borzalmas latvany volt szo szerint olyan volt mozgatva mintha egy probababat mozgattak volna.

Nem ritka az sem hogy a hulla hörgö hangot ad ki,hat ennek a hangja is a fülembe égett egy eletre

Ugye még ilyenkor tavozik az esetlegesen bentmaradt levego. Hiaba tudom h ami tortenik termeszetes az elmemnek akkoris nehez megerteni igy nekem ez ijeszto


En osztalyon voltam azon belul kaito tehat elet halal kozt vannak ottis de még van aki csodai szerencsevel elve tudott tavozni.

A munkakorbe a hullaellatas is beletartozott azert is irom ezeket,tehat eleg surun lattam mar


Most pici babaval vagyok itthon,igy jon kepbe az ut.

Hogyan tovabb

Vissza apolonak?

Vagy nyiljon az eletembe egy uj ajto?

Felek a gyerekemre tekintve is,nem mondhatom azt a majd felmerulo kerdeseire hogy kincsem anya halott embereket boncol fel

De idovel ugyis megtudna az igazsagot.

Azterzem az anyukak is igencsak kineznenek

2023. máj. 12. 12:21
 5/7 anonim válasza:

3-as vagyok. Ahogy az 1-es válaszoló írta, valószínűleg mentális betegség, ami valami miatt kialakult. Hatéves koromban egy női koponyaszegmenset mutattak nekünk, már azt nagyon élveztem. Egy halottszállító beszélt a gázok okozta hangról, azt mondta úgy még életében nem ijedt meg. Akiket vonzónak tartottam, ők még legfeljebb 24 órája lehettek halottak. Rózsaszínes livor látszódott rajtuk, beállt a merevség is, ahogy írtad olyanok voltak mintha élethű babák lennének, de már a helyszíneléskor látszott a szemein, hogy nincs élet benne. Amelyik már bomlásnak indult, elkezdett feketedni, szemei is összeesnek, az rossz látvány, ijesztő, taszító. Az ettől való félelem természetes, genetikailag belénk van kódolva.


Kicsiként fel sem fogná mit jelent a "halott", vagy a "boncol". Majd ha nagyobb lesz beszélsz neki róla, nincs értelme tabu témát csinálni a halálból. Olyan munkát végezz amit szeretsz, és nem kellemetlen számodra, ne foglalkozz mások véleményével.

2023. máj. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"Amelyik már bomlásnak indult, elkezdett feketedni, szemei is összeesnek, az rossz látvány, ijesztő, taszító." - kinek mi :)
2023. máj. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves 3-mas, milyen munkakört szeretnél betölteni a pathológián? Engem is érdekel, de ügyintézō lehetnék max (irodai asszisztens végzettségem van) + eü szervezō szakra járok egyetemre

27L

2023. szept. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!