Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Menő, ha valaki sok angol...

Menő, ha valaki sok angol szót, kifejezést használ egy beszélgetésben?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az angol világnyelv és minden máshol is ez megy, de nekem is kicsit zavaró mikor rengeteg angol szót használnak magyar nyelvű szövegekben is. Már nem lehet azt mondani, hogy érzés (feeling), nyomás(pressure), ítélkezés(judgement), kedvelni(like), gondolkodásmód(mindset) stb csak ezeknek az angol nyelvű változatait.

IT-ban dolgozom és ott naponta hallok ilyen kifejezéseket is, hogy "identify-oltuk az issue-t", "share- elődjön a knowledge" vagy "ezt meg kell justify-olni". Amúgy én is tudok angolul, munkában napi szinten kell használni, sőt szoktam olvasni, filmeket nézni is, de azért mégiscsak igyekszem magyar szavakat használni, ha magyarokkal kommunikálok. Szerintem nagyon szép, gazdag és kifejező a mi nyelvünk, miért kéne ezeket elfelejteni és a globalizáció miatt csak az angolt használni. Jó egy-két szó belefér, de nagyon sokan túltolják és az már elég "cringe".



2023. máj. 14. 13:05
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
91%

"IT-ban dolgozom"

Hát, ilyen szemlélettel előre megmondhattam volna, hogy nem valami jó ötlet ott elhelyezkedni, mert ők mindig is arról voltak híresek, hogy akkor is angolul mondanak egy csomó mindent, ha amúgy nem is beszélnek angolul - ami szerintem is nagyon idegesítő tud lenni. Amikor meg valaki angolul trágárkodik, az végképp szánalmas szerintem...

2023. máj. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
76%
Well, gáz.
2023. máj. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
55%
Undorìtó.
2023. máj. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
67%

"identify-oltuk az issue-t", "share- elődjön a knowledge" vagy "ezt meg kell justify-olni"


With anyone talking like this, I simply shift to plain English and tell them to make it easy and consequent. I mean, I don't care either language of course, but just make up your mind and stick to one at last, please!!! :D

2023. máj. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Ritka irritáló, ehhez hozzájön hogy a szavakat és kifejezéseket rosszul is ejtik, nem jól használják. Persze az sem jó ha latin szavakat használ valaki hogy okosabbnak látsszon tőle.
2023. máj. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Thunderfairy ***** válasza:
72%

Remélem az ilyen emberek nagyon jól beszélnek angolul. Nem? Akkor meg magyarul tanuljon meg előszőr.


Identify-oltuk az issue-t, share-elődjőn a knowledge vagy ezt meg kell justyfy-olni. Rendben uram. De úgye nem baj ha semmit sem értettem ebből???


Borzalmas. Kellene egy angolul jól beszélő kolléga aki jól megszivassa őket azzal hogy elkezd csak angolul érteni pár napig nekik.

2023. máj. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
75%
A legrosszabb, amikor tinikék hiszik ettől nagyon menőnek meg nemzetközinek magukat. Közben egy erőltetett b.ság.
2023. máj. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Herótom van, a másik meg elküldök egy sorozatot ami magyarul, nem ő angolul nézi meg mert fán fekt, tudja a nyelvet, ilyenkor ugye a magyar nyelv a káromkodásról is híres, egy egész zsoltárt elmondok.
2023. okt. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. okt. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!