Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért viselkedünk így apámmal?

Miért viselkedünk így apámmal?

Figyelt kérdés
Nemrég egy rokonunk felakasztotta magát, de még időben leszedték. Amikor meséltem apámnak meglepődött, de utána amikor felhoztuk újra a témát csak röhögtünk rajta. Ráadásul nálam már nem ez az első eset, hogy nehéz elfojtani a nevetést ilyesmin. Lehet, hogy mi így dolgozzuk fel ezeket a dolgokat?

2023. máj. 17. 00:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%
Mert nagyon kevés az érzelmi intelligenciátok, valószínűleg majd a te halálodon is nevetni fog, vagy te az övén.
2023. aug. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"Miért vicces a tragikus?

A vizsgálatok szerint mindig ugyanazokon a dolgokon nevetünk: tilalmakon, tabukon, testi deformitásokon, mindenféle tekintélyen, de gyakran előfordul, hogy elnevetjük magunk egy tragikus hír hallatán is, ami lehet akár a kognitív sérülés jele is, vagy a demencia korai szimptómája. Legtöbbször azonban csak arról van szó, hogy a szervezet a rettenetesen feszült helyzetet próbálja oldani. Ez egyfajta sokkos állapot, tudatalattink így csillapítja félelmeinket, a fájdalmat, és a nevetéssel határolódunk el a fájdalomtól.

Az 1960-as években Stanley Milgram pszichológus kísérletében az alanyoknak „sokkolniuk” kellett egy, a kísérletbe beavatott embert, mikor ez utóbbi álsikoltozással reagált a műsokkra, a sokkolók nevetni kezdtek. Milgram konklúziója szerint az ideges nevetés nem őszinte, félelem, stressz és diszkomfort érzet szüli."


Vagy ez, vagy ennyire híján vagytok az empátiának és full érzéketlenek vagytok, ha ilyesmin nevetgéltek.

2023. aug. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Az jutott még eszembe, hogy lehet, hogy talán nem voltatok egészen józanok, amikor ezen nevettetek.
2023. aug. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

#10: Engem nem igazán érdekel mi van azzal a rokonnal, régóta nem láttam. Azért remélem helyrejön pszichésen, a felesége, gyermekei miatt is. Egyedül csak megmosolygom a dolgot.


Nem ez az első eset, ami nevetést váltott ki. Múltkor egy sráccal beszéltünk egy lányról, aki elhunyt, hogy megfogdosnánk a fenekét. Tudom ízléstelen, de azt már végképp nem bírtam ki.


#13: Nem iszunk alkoholt.

2023. aug. 3. 14:13
 15/16 anonim ***** válasza:
90%

"Múltkor egy sráccal beszéltünk egy lányról, aki elhunyt, hogy megfogdosnánk a fenekét."


Gratulálok. Nem tudom, miért viselkedtek így, te meg az apad, meg a barátod, de gáz.:X

2023. aug. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én olyan dolgon ami szomorúságot okoz nem tudok röhögni, utólag sem. Azon viszont igen mint amikor már az ember kínjában röhög, mikor annnyira pocsék napja van, hogy semmi sem jön össze.
2023. aug. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!