Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy öreg nőnek nem volt pénze...

Egy öreg nőnek nem volt pénze a pékségben. Egy másik vevő megvette volna neki a kenyeret,de ő erőteljesen elutasította. Ti mit tettetek volna?

Figyelt kérdés

Vásároltam a pékségben és egy öreg nő jóval olcsóbbnak hitte az általa megvásárolni kívánt kenyeret,emiatt nem vette meg.

Egy sorban álló nő odament hozzá és a hiányzó összeget odaadta a pénztárosnak,de azt hittem hogy az idős nő megköszöni ezt a gesztust.

Ehelyett a fejét rázta és elutasította hogy segítsenek neki.

Pénztárosok is eléggé furán néztek ezután az idős nőre.


Ti mit tettetek volna ilyen helyzetben? Gyakori ez hogy sokan nem fogadják el a segítséget és nem is köszönik meg?


2023. máj. 17. 09:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem gyakori, hogy nem fogadják el.
2023. máj. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%

Miért, mit hitt, hogy a 800Ft-os kenyér csak 3 Forint 70 Fillér?

Nem lehet hogy bolond volt?

2023. máj. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Sok idős ember már demens és nem fog úgy az agya.

Mindenesetre mint ha meg lett volna sértődve hogy ki akarták segíteni pénzzel

2023. máj. 17. 10:05
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Kinek a helyében mit tettem volna? Nem értem.


Az idős nem biztos, hogy csak azért nem vette meg, mert nem volt rá pénze, hanem mert egyszerűen túl drágának tartotta a kenyeret. Ebben az esetben jogos, hogy nem fogadja el mástól a segítséget.

2023. máj. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Sérti ez a becsületüket, lehet nem tudta volna megadni utána. Ha mem fogadja el, hát nem. Ilyenkor nem tudsz mit tenni.
2023. máj. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Én is elutasítottam volna. Mi ezen a furcsa?
2023. máj. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem tök érthető, hogy megsértődött. Hiszen ahogy írta más is, lehet hogy ki tudta volna fizetni, csak nem akarta, mert drágállja. Vesz helyette mást, máshol.
2023. máj. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%
Nem érthető, hogy megsértődött. Aki elfogadni se képes, az a legszegényebb. Azt hiszi , ha elfogadná, akkor attól ő kevesebb lenne, pedig valójában így kevesebb. Egyáltalán nem okos, még a magához való esze sincs meg. Ezenkívül még hálátlan is.
2023. máj. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
#8: Te mi alapján olvastad bele, hogy megsértődött?
2023. máj. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%
Lehet igaza volt, lehet nem. Nincs jó válasz erre.
2023. máj. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!