Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki dolgozòi szegénységben...

Aki dolgozòi szegénységben él, adnàtok spòrolàsi tippeket?

Figyelt kérdés

Sajnos én is ebben a helyzetben vagyok. Érettségim, nyelvvizsgàm, több szakmàm van.Igaz diplomàm nincs.El vagyok keseredve màr nagyon.

34N


2023. máj. 20. 13:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a legolcsóbbat veszem mindenből. Illetve ha vannak clubcard akciók azokra rámegyek. Mondjuk nekem eleve nincs nagy étvágyam. Van, hogy nem is ebédelek.
2023. máj. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nasik, édességek, gyümölcslé nuku; kedvenc kávém is elengedtem; ruhát vagy 2 éve nem vettem, max zoknit; idén pedig a nyaralásról is lemondok; moziba is 2-3 havonta járok. Edzés szintén sztornó, otthon próbálok mozogni. Az alábbiak ugyan nem érintenek,de ismerek olyat,aki lemondott ezekről: körmös, fodrász, gyógymasszázs/gyógytorna, kozmetikus.
2023. máj. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Ez amúgy annyira tragikus... Mi marad az átlag embernek, amiért érdemes élni?
2023. máj. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ebédet otthonról viszek, főzök magamra. Régebben hetente jártam manikűrre, arról lemondtam. Ha olyan akciós dolgot találok, ami eláll, abból többet veszek. Kozmetikai cikket akkor veszek, amikor akciós, nem feltétlenül akkor, amikor fogytán van. Olcsóbb mosószert találtam, illetve a ruháimmal úgy vagyok, hogy ami helyett régebben újat vettem volna, az jó lesz még egy darabig. Ettől nem nézek ki igénytelennek, nem lyukas ruhában járok, csak tovább hordom a meglévő holmikat.

Könyvtárba járok a könyvvásárlás helyett, TV előfizetésemet lemondtam, nyaralni, vagy akár egy hosszú hétvégére is elmenni esélyem sincs. 3 éve volt olyan utoljára, hogy el tudtam utazni és két éjszakára szállást foglaltam. Most úgy kirándulok, hogy reggel megyek, este jövök. Moziba nem járok, filmet nézek itthon ingyenes oldalakon. Edzőtermezés sincs már, futok es túrázom helyette.

2023. máj. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Gazdag pasira kell ráhajtani.
2023. máj. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

jobb munkát kell keresni. Itt sajnálkozni az sehová nem vezet. Ha így vársz, akkor lassan elévül minden tudásod.ha tényleg több szakmád van, akkor mire vársz?


Persze a körmös nem szakma. A gyári munka sem szégyen, azt is lehet emelt fővel csinálni. Persze ha megfizetik.


A dolgozói szegénységből ki lehet törni...pláne te egy fiatal nő vagy, minden esélyed megvan.

2023. máj. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6 Kicsit vicces a vàlaszod,a körmös nem szakma része. Nem vagyok az, mert sajnos nincs kézügyességem hozzà de szerintem jobban keresnek mint én. Vendéglàtòiparit végeztem,pénzügyi ügyintézö és szociàlis asszisztens végzettségeim vannak.Amit talàltam volt ami jobbnak làtszott,de a fizetés hasonlò szinten mozgott.
2023. máj. 20. 15:17
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mik a számok az utóbbi 3 hónapban? Abból lehetne kiindulni, hogy látjuk mire költesz az indokoltnál többet.


+Bevételek

-Kajaköltség

-lakhatás, rezsi

-ruházkodás, tisztítószerek

-útiköltség/ingázás

-egészségügyi ráfordítások

-pénzügyi szolgáltatások

-telekommunikációs költségek

-kávé, nasi, cigi, alkohol

-szerencsejáték

-ajándékozás, adományozás

-utazás, nyaralás

-egyéb, éspedig

————————————

Nettó vagyongyarapodás

2023. máj. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

#6:

"jobb munkát kell keresni"


Tudod az ország nagy része nem Budapesten él (vagy megyeszékhelyen)!

Hogy keressen jobb munkát egy falusi, aki már így is bejár a legközelebbi városba a garantált bérminimumért dolgozni?

Zsákfaluban nulla a munkalehetőség! Kisvárosban, faluban akinek "már" van munkahelye az is kiskirálynak számít. Egy fővárosinak gőze sincs mi folyik a munkavállalás területén a szegényebb megyékben.

Bp-en egekben az albérlet árak, azt sem tudják kigazdálkodni azok, akik a jobb munka reményében oda mennének.

És mielőtt még jönne a "miért nem tanult inkább egyetemen" duma... ha mindenki egyetemet végezne összeomlana a társadalmi rendszer!

Az a baj hogy hiába dolgoznak rendesen, tisztességesen az emberek, egyre inkább nem tudnak megélni abból amit a munkájukért kapnak. Kénytelenek mindenen spórolni.

Csak így tényleg felvetődik a kérdés, hogy akkor mi értelme így az egész életnek? Nem a luxus hiányára gondolok, hanem már az alapdolgokra amit a válaszolók fentebb is írtak.

2023. máj. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ezen màr túlvagyok, a fizum nagyrésze az albérleti díj plusz a rezsi. Van egy lànyom, az ö dolgai. Ètel és màs hàztartàsi szükségletek.

Alkoholt nem iszok cigaretta szintén nem.Szerencsejàték soha,adomànyozni nem szoktam.Autòm nincs. Bérletet veszek.Nyaralni tizenéve nem voltam.

Luxus...nah ezzel is lehet vitatkozni kinek mi szàmít annak. A gyereknek a vitaminja havonta, nasit csak neki veszek de mértékkel kap.

2023. máj. 20. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!