Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit könnyebb elviselni, ha...

Mit könnyebb elviselni, ha valaki szavakkal, vagy tettekkel adja a tudtodra, hogy nem vagy neki elég fontos, értékes?

Figyelt kérdés
2023. máj. 21. 11:34
 1/8 ShadowGanxter ***** válasza:
Tettekkel, jobb mielőbb túl lenni az egészen, a szavakkal nem ér semmit, mert lesz benned egy ilyen egész kíváncsiság, hogy lehet csak hirtelen felindulásból mondta ezt, stb...
2023. máj. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
milyen szavakkal és milyen tettekkel, attól függ.
2023. máj. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt én rühellem amikor szavakkal A-t mond, tettekkel meg aláássa az egesz kapcsolatot.


Mint amikor nőznek de tagadják és azt hazudják hogy ő hű, meg te vagy a mindene.

Vagy pl aki üti veri a nőjét de azt mondja csak mert féltékeny és nem akarja hogy másé legyen, csak azért mert szereti. Csak ezért öli meg. Szerelemből.


Amikor nincsenek összhangban a szavak és tettek. Az a halálom. Rühellem.

2023. máj. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Meg amikor annak kell szakítani aki szeret, ez a szakítás provokálás is. Mert egyenesen nem.mondja, szemtől szembe azt mondja ő a kapcsolatért van, mindent meg kell.oldani beszélni de közben egyre durvább és szakítást provokál hogy az aki szeret, az, akinek fáj a másik elvesztése, az vállalja fel magára a szakítás felelősségét is.


Értem én ennek a pszichologiáját ugyan hogy képtelenek az ilyenek magukat felvállalni meg szemtől szembe nem megy az egyenesség vagy megbántani se akarják a másikat a szakítással, de ez akkor is mindenhogy rossz.


Nekem legjobb lenne roviden tömören egyetlen mondat mindenféle dráma nelkul es pakoljom es menjen tiltson le.

Ilyenre egész életemben nem volt még példa, hogy valaki erre képes legyen ha ő a saras.

2023. máj. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tettek: nem tisztel. Nem tesz a kedvemre. Nem akar velem lenni. Nem tart be ígéreteket,kihúzza magát megbeszélt dolgok alól, ha úgy tartja kedve. Hibáztat. Kritizál. Nem lehet megfelelni neki, mert ha meg úgy csinálok valamit, ahogy mondja, azért kritizál (nevezetesen miért vagyok alárendelődő, álljak már ki magamért)


Mindezekből azt gondolom, világosan látszik az, amit egy idő után meg mertem kérdezni.


Ugyanez szavakkal:

Én: figyelj, én ezt így és így szeretném, erre és erre lenne szükségem, hogy azt érezzem, szeretsz. Megteszed?

Ő: nem.


Kapcsolat vége.


A mérlegem az, hogy én a szavak nélküli dolgokat hosszabb ideig el tudom viselni. Ott még meg tudtam magyarázni magamnak, hogy azok a tettek nem is azt jelentik. Amikor már elég erős voltam ahhoz, hogy rákényszerítsem (őt is és magamat is) a szavak kimondására, rögtön meg is szűnt a kapcsolat.

2023. máj. 21. 11:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy elviselni mit könnyebb, de a tetteknek sokkal nagyobb súlya van. Néha hiába mondasz el őszintén valakinek valamit, nem hat. A tetteknek van csak értéke és súlya.
2023. máj. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jobban viselném, ha nyíltan elküldenének a k'rva anyámba, de az összes eddigi állítólagos barátom szó nélkül szívódott fel, ami sokkal rosszabbul esett. Előbb csak ritkábban kerestek, utána már sosem, mindig nekem kellett kezdeményeznem, aztán egyre hosszabb ideig kellett várnom egy-egy válaszra, mígnem végül egyáltalán nem álltak már szóba velem. Inkább mondták volna egyenesen a szemembe, hogy nem kíváncsiak rám.
2023. máj. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7, az emberek nem mindig akarják a másikat melegebb éghajlatra elküldeni, csak valahogy elsodródnak egymástól. Ettől még valószínűleg köszönnének neked az utcán, csak mar nincs igény, idő, energia arra, hogy a régi barátokkal tartsák a kapcsolatot. Én sem tartom a kapcsolatot az egyetemi, meg középsulis évfolyamtársaimmal, pedig nagyon szoros volt a barátságunk. Most is szeretem őket, csak a munka, meg a napi teendők mellett nem érzem (ők sem) hogy beleférne a rendszeres találkozás. A mizu üzenetek meg olyan sablonosak. Teljesen feleslegesek.
2023. máj. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!