Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Emberi teljesítmény?

Emberi teljesítmény?

Figyelt kérdés

Ha megkérdezik tőletek, hogy elégedettek vagytok-e a teljesítményetekkel, akkor konkrétan milyen teljesítmény jut eszetekbe?


Nekem a szakmai. Most egyetemre járok, szóval ilyen értelemben. Lehetne még az is, hogy a kapcsolataimban hogyan vagyok jelen? Azt is lehet teljesítménynek nevezni?


Nem tudom, mire lehetne mondani, hogy teljesítményem van. Nekem csak a szakmai hangzik természetesnek. Ti mit gondoltok?


(A pszichológusom adta fel házinak amúgy, hogy gondolkozzak el a teljesítményemen. De nekem csak a szakmai jut eszembe. )



#teljesítmény #pszichológus #emberi teljesítmény
2023. máj. 25. 11:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Még ami amúgy eszembe jut, az az, hogy gyereket nevelni teljesítmény, meg vannak sportteljesítmények is. Ezek közül engem egy se érint.
2023. máj. 25. 11:37
 2/5 anonim ***** válasza:

Én elégedett vagyok a teljesítményemmel minden szempontból. Szakmaitól elvonatkoztatva ezek az alábbiak például:

- boldog párkapcsolatban vagyok

- megvannak a gyerekkori barátaim is

- jó barátságokat ápolok

- elégedett vagyok önmagammal

- boldog vagyok

- vannak produktív hobbijaim (sport, zene)

- megfelelő számomra a szociális életem

- az életem arra halad, amerre szeretném, hogy haladjon

- tudom értékelni a jó dolgokat, elsősorban ezeket veszem észre és hálás is vagyok

- teszek az álmaimért

- kitartok az elveim mellett

- igyekszem nyitott lenni a világra és más nézőpontokra


stb


Ilyesmik jutottak eszembe miközben írtam. Kezdd el te is, és talán neked is beugrik egyre több apróság

2023. máj. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az, hogy hol tartok az életben, mit értem el magamtól, mi az, ami az én eszem, kitartásom, munkám dicséri.



Igen, ennek jelentős része szakmai, de például az is benne van emellett számomra, hogy mennyire tudom egyben tartani az életem, tisztán tartani az otthonom, beosztani a pénzem, kezelni a megtakarításaimat, mennyire vagyok fizikailag és lelkileg összeszedett, mennyit fejlődtem mondjuk annak érdekében, hogy hatékonyan kommunikáljak, megfelelően kezeljem a konfliktusokat, rendelkezem-e egyáltalán a megfelelő szellemi érettséggel, ami elvárható abban a korban, ahol tartok.


Inkább amolyan életbeli hatékonyságnak, eredményességnek mondanám. Az utat értékelem, amin keresztül eljutottam idáig onnantól, hogy kirepültem otthonról.

2023. máj. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Fárasztó96 ***** válasza:
Az emberi kapcsolati teljesítményem jut eszembe, ami nagy nulla...
2023. máj. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én kérdés nélkül rávágnám, hogy igen. Tudom hogy miben kell fejlődnöm,de azt is tudom, hogy mindig igyekszem a legjobbat nyújtani így elégedett vagyok.
2023. jún. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!