Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy hogy véglegesítettek?

Hogy hogy véglegesítettek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 23 éves vagyok /F.


miután befejeztem az iskolai tanulmányaim, 8 általános és 3 év szakmunkásom van, speciális suliba jártam. összesen 11 osztályom van. szakmám megvan. nos 2019.06.15 végeztem. aztán elindítottam a leszázalékolást magamnak , mivel anyámék javasolták! gyerekként is kaptak rám kiemelt családi meg ilyenek... Na és 2019. 07.28 tól vagyok leszázelkolva azon a napon voltam elsőfokú, bizottság előtt! amire ezt írták:


BNO kódok

H5210 Myopia mai.grad.ou.

H3500 Retinaválás bal szemen

H5420 Súlyos csökkentlátás mindkét szemen.

H9030 Kétoldali idegi hallásvesztés

I10H0 Magasvérnyomás betegség elsődleges


Összervezeti egészségkárosodás(ÖEK):88%

Egészségi állapot 12%

Következő felülvizsgálatának időpontja: továbbiakban, nem javasolt felülvizsgálata!


.röviden le írom. születésem óta 2 éves korom óta minusz 16 dioptríás szemüveget használok. már akkor elvolt vékonyodva retinám. aztán 17 évesen levált a bal szememen retina amire azóta 5% látok. . a jobb szememre látok 30%ot de itt is vékony a retina de erre legalább látok még . mindkét fülemben hallókészülék van 4 éves korom óta. 15 évesen magasvérnyomasom lett amire Vidotin Kombot meg Bisoprololt szedek. jelenleg minusz 21 es szemuvegem van. mülencse is van beültetve most kaptam erösebb hallókészüleket is. De dolgozom a rokkantsági mellet bejelentett 6 órás vagyok . igy megvan havi 240 ezer ftom nyugdijjal meg kapok fogyatekossagit szemem fulemre azzal is vegleges vagyok. nade hogy hogy veglegesittettek? 19 evesen mar? masokat hivatnak 2 evente bizottsagra


2023. máj. 27. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem az életkort, hanem a rokkantsági fokot nézik.
2023. máj. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy 1-es írja.

Valószínűleg ezek olyan betegségek, amiket nem lehet gyógyítani.

Nem tudom, nem értek hozzájuk, hogy a látást szemtornával vagy ételekkel vagy gyógynövényekkel vagy gyógyszerekkel milyen szinten lehetne gyógyítani. Ugyanígy hallás gyógyításáról sincs fogalmam. De valószínűleg az orvostudomány mai állása szerint ezek visszafordíthatatlan betegségek, gyógyíthatatlanok. Ezért is véglegesíthették ilyen fiatalon.

Anyukámat 34-35 évesen ütötte el egy autó, rokkant leszázalékolást kapott (nem részletezem most). Azóta 1 mp-et se dolgozott és kap rokkantságáért valamennyi pénzt. Most 76-77 éves. Nem kellett felülvizsgálni a helyzetét, mert megpecsételődött a sorsa élete végéig.



Egyszer egy üzletben (BeszByte vagy MediaMarkt, már nem emlékszem) jártam és kérdeztem valamit egy alkalmazottól. Átvette a terméket, ami a kezemben volt és úgy 10, de legfeljebb 15 cm-ről nézte a szöveget. Utána a monitort is hasonló távolságból nézte és végül szaknyelven megszólalt a válasszal. Szokatlan volt nekem, mert akkor láttam először ilyet (olyan 24 éves lehettem akkor). Ismertem már olyat, akinek igen erős szemüvege volt és állandóan frusztrált, hogy bejön a komfort zónámba, amikor szemtől szemben beszélgetünk. Ennyire rossz volt a látása.

Nekem tökéletes a látásom annak ellenére, hogy több ezer órát számítógépes játékokkal töltöttem. Mégis az elmúlt fél évben igggggen erős füstben voltam huzamosabb ideig. A szemem átmenetileg erősen megkárosodott olyannyira, hogy legalább 1 teljes napig SEMMIT SEM TUDTAM ELOLVASNI A TELEFONOMON AKÁRMILYEN KÖZEL TARTOTTAM. Azután pedig az "1"-et 11-nek láttam, és más számokban is "képzelődtem", tökéletesen csak fele addig láttam meg hasonlók. Néhány héten át úgy 10x megtörtént velem ismételten a füstmérgezés (vagy hogy nevezzem). Ez nekem csak átmeneti volt és nem tudom, hogy te hogy élheted át, de gondolom erősen megpecsételi az életedet. És mivel írod, hogy romlik, ezért azt javaslom, hogy többet olvasgass erről a témáról, mert tovább fog romlani. Lehet, hogy külföldön a fejlettebb technológiákkal valamennyire tudják kezelni ezeket a betegségeket. És nem okoskodás végett írom, hogy az orvosokat lenézném, de van, amikor a képzett orvos sem elég képzett...

2023. máj. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!