Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha az adóbevallás tervezezet...

Ha az adóbevallás tervezezet véglegesítettük, de eszünkbe jutott, hogy volt eladott lakásunk tavaly, akkor azt hogy tudjuk módosítani?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 4. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Önrevíziót kell beadni rá.
2021. ápr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Módosítani már sehogy nem tudod a tervezetet.

Csak önellenőrzés jöhet szóba (önrevízió).

2021. ápr. 5. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezt ügyfélkapun meg tudom csinálni?
2021. ápr. 5. 08:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Meg persze.
2021. ápr. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom majus 20-ig javíthatod.

Legalábbis tavaly javítani kellett az enyémet de ezt a könyvelőm csinálta.

2021. ápr. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Május 20 után is lehet javítani. Elévülési időn belül bármikor lehet önrevíziót beadni (5év). Csak akkor már bizonyos esetekben számolni kell a késedelmi pótlékkal.
2021. ápr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg először, hogy kell-e jövedelmet bevallanod az eladott lakás után. Könnyen lehet, hogy nem. Ha pl több, mint 5:éve van a birtokodban.
2021. ápr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudom majus 20-ig javíthatod."


Igen, ha még nem nyomtál rá a "gombra", hogy "mehet" (elfogadtad).


"Május 20 után is lehet javítani. "


Javítással akkor korrigáljuk a bevallást, ha az az adó, adóalap összegét nem érinti. Például elírtad benne a születési helyed.


Ha érinti az adó, adóalap összegét (számítási hiba, kimaradt jövedelem stb.), akkor csak és kizárólag önellenőrzés keretén belül lehet korrigálni a bevallást. Ha a NAV már vizsgálódik az adott bevallással kapcsolatban, akkor önellenőrzés már nem nyújtható be.

2021. ápr. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!