Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan képesek egyesek parancs...

Hogyan képesek egyesek parancsszóra elaludni és maguktól előre meghatározott óra múlva felkelni?

Figyelt kérdés

Mindig is csodáltam azokat az embereket akik képesek parancsszóra elaludni, függetlenül attól hogy épp mennyit és milyen rég aludtak előtte, az pedig számomra egészen különleges hogy képesek maguktól felkelni egy előre megszabott X óra múlva.


Hogyan csinálják? Hogyan lehetnék én is ilyen?



2023. máj. 28. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
24%

Én pont az ellenkezője vagyok,alig tudok elaludni,éjjel felkelek 5-6x és ébresztő előtt felébredek 1-2 órával..alvászavar.

Tavaly dunántúlon dolgoztunk 3 hétig az egyik kollégámmal kényszerültem egy szobában aludni,fél 9-kor azt mondta:na jó,aludjunk..kb 5-6 másodperc múlva már aludt,én meg hallgattam vagy 1-1.5 órán keresztül mire nagynehezen elaludtam.Reggel 6-kor az ébresztőre alig bírt felkelni..én már melósruhába,elkészülve ültem a széken,ő kb 9.5 órát aludt,én 4-5 között,azt hittem szétvet az ideg,miért annyira nehéz nekem az,aminek természetesnek kéne lennie..ő vigyorogva jött dolgozni,én alig láttam ki a fejemből..és ez ment minden nap,nagyon irigyeltem.

Én vagy 6-7 éve alszok ilyen rosszul,előtte mormota voltam én is.44 vagyok,nemtudom meddig élek még,de így tutinem érem meg a 48-50-et sem.Szívritmuszavarom lett,magasvérnyomás,gyógyszereket kell szednem,a memóriám amijen jó volt most annyira borzalmas,sokszor gondolkodni sem tudok,egyszerű dolgok kifognak rajtam..szedtem különféle altatókat,nyugtatókat,de azok meg függővé és idegronccsá tesznek..én is nagyon vágyom arra hogy ha leteszem a fejem rögtön elaludjak,és ébredés nélkül aludjak reggelig..de ez csak egy álom,3-4 óra alvás a szokványos,az is több részletben..

2023. máj. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%
Működik a belső óra.
2023. máj. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
26%
Elaludni nem, de felkelni fel tudok egy előre eltervezett időpontban. Nem tudom, hogy sikerül, de csak gondolok egy időpontra elalvás előtt és akörül mindig felkelek max ilyen 10 +\- p csúszással. Egyszer olvastam, hogy ez ilyen "agykontrollal" tanulható, de nem igazán jártam utána.
2023. máj. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó, látom lepontoztak, pedig én is ilyen vagyok, ha tudom mikor kell felkelni másnap, akkor nagyjából beállított óra előtt felkelek. Szerintem ez amiatt van, hogy annyit gondolunk arra, hogy időben kell felkelni. Én gyorsan elalszom, gyorsan ébredek (tizenévesen mormota volt, húszas éveimben is, de már jobban fel tudtam kelni, harmincasként pedig már korán kelő lettem, simán 5-6-kor felkelek, ma pl. 11-kor aludtam el és 6-kor felébredtem és tök jól vagyok, nem kell több alvás.
2023. jún. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!