Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nem fura, hogy...

Szerintetek nem fura, hogy manapság egyre több ember felvesz vmi előre meghatározott életszemléletet?

Figyelt kérdés

Pl. "hygge", vegánság, minimalista életvitel, Szabó Péter (és társai) által közvetített szemlélet, vagy mit tudom én.

(Mondjuk régen ilyen nem volt, de voltak akkor is hagyományos értelemben vett vallások, amit ugyanígy követtek az emberek.)

Ez csak nekem fura? Nektek mi a véleményetek erről?

Én képtelen lennék (azaz egyáltalán nem is szeretnék) előre meghatározott elvek szerint élni, folyamatosan ahhoz tartani magam.


2019. márc. 20. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Szabó Péter egy nárcisztikus,önelégült,beképzelt ember. Aki a kitalált történeteivel eladta saját magát. Dobálja mindenkinek a közhelyes tanácsokat,de valójában nem azért hogy segítsen másoknak,hanem mert több pénzt kap érte.
2019. márc. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

1-es egyáltalán van bármi közöd az önfejlesztéshez vagy ez a haver haverja haverja apjá testvére öccsének a sógora feleségének a szobatársa szerint az?


,,Legjobb befektetés amit tehetsz,önmagadban van." -- Warren Buffet.


Amúgy szerintem is van jobb Szabó Péternél sokkal jobb klub van nála.

2019. márc. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek el vannak veszve. Másnak kell megmondania hogy éljenek. Biztos nem mindenki kapta meg azt a családi hátteret, nevelést, ami a tisztességes boldoguláshoz kell.
2019. márc. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%

Egyetértek a 2-es válaszolóval.


Kérdező, mi alapján szeretnél akkor élni? A spontaneitás nem vezet mindig jóra.

Az, hogy önismerettel foglalkozol, megismered saját magad, képességeidet, ezáltal könnyebben tudsz az életben boldogulni.

Az önfejlesztő könyvek előadások csak a te utadat segítik, amik megkönnyítik az életedet.

A vegánsággal mi is a probléma? Mi meg úgymond mindenevők vagyunk, akkor ezzel is probléma lenne?

Van, aki betegség miatt kényszerül különböző étrendekre, mert mondjuk glutén vagy lisztérzékeny, vagy egészségügyi problémái vannak.

Minimalista életvitel? Mert az szerinted mennyivel jobb, ha teleteszed a lakásodat mindennel?


Inkább foglalkozom önismerettel, pozitív gondolkodással, ami jobbá teheti az én életemet, mint hogy vallási fanatikus legyek egy olyan világban, ahol fű alatt még a papok is bántalmazzák szexuálisan a fiatalabb gyerekeket, melegek és még ők nevezik magukat Isten szolgáinak. Teljes képmutatás az egész vallásosság. Az arab világ fanatikusai meg a legrosszabbak.


Mondjuk az is egyfajta életszemlélet, hogy egészséges mozgásban gazdag életmódot folytatsz azért, hogy egészséges maradj. Harmóniára, lelki békére törekszel. Főleg azért, hogy elkerüld a betegségeket, orvosokat és hogy sokáig élj.

Ebben mi a rossz?

2019. márc. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is észrevettem, és én is furának tartom, mert a hozott eredmények nem azt mutatják, hogy ezektől a dolgoktól olyannyira pozitívabb, normálisabban működne az országon belüli társadalom...

Valahogy nálunk mindig valamiféle hibrid modell alakul ki ezekből a "nézd pozitívan az életet", "az élet szép", és tsi. szemléletekből.

2019. márc. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Doomereknek a legjobb rájuk nincs hatással ilyesmi
2021. febr. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szabó Péter egy tolvaj hazug mesemondó
2021. febr. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!