Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen ember az, aki csak a...

Milyen ember az, aki csak a diplomásokat tekinti embernek? Aki ha kiderül valakiről, hogy nincs neki, lehülyézi, kiosztja, biztosra veszi, hogy minimálbért keres egy gyárban. Miért érez erre késztetést?

Figyelt kérdés
Van akinek mindegy milyen diploma de legyen, meg van aki 3 félét néz csak valamibe.
2023. jún. 1. 07:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
És mindeből hogyan következik, hogy az illető "csak a diplomásokat tekinti embernek"?
2023. jún. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Ő lehet pont nem, de mások már mondtak nekem ilyet
2023. jún. 1. 10:17
 13/20 anonim ***** válasza:

Pont így? Ezekkel a szavakkal?


Furcsa lenne, mivel a diplomások mégis mindig kisebbségben (kb. 30%) vannak a népességen belül: [link]

2023. jún. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Két ilyen típusú ember van: a felszínes és a komplexusos.


Az első az, aki státuszszimbólumokban méri az embereket. Egy ember attól lesz valaki, mert valami menőn hangzó pozíciója van, vagy szép ruhája, autója, háza. Az ilyen csillogáshoz általában vagy sikeres vállalkozó valaki, vagy/és diplomás, ezért ha nem vagy egyik sem, akkor már a senki dobozba kerülsz.


A második meg az, aki magát is egy lúzernek érzi, és ezen azzal próbál enyhíteni, hogy úgy hasonlítja magát másokhoz, hogy ő jöjjön ki jobban belőle. Ha neki van egy koszlott diplomája, akkor nézegeti azokat az embereket, akiknek nincs, mert akkor legalább náluk nagyobbnak érzi magát. Megjegyzem: ezek az emberek egymás között is űzik ezt a sportot: pl a természettudósok lenézik a bölcsészeket, mert ahhoz csak seggelni kell, a közgazdászok meg a természettudósokat, mert kockák.


Végső soron amúgy a legmélyén mindkét típus ugyanaz: belül bizonytalan ember, aki külső mércékre szorul, hogy önmagát megítélje.

2023. jún. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

#13 Mondok akkor pár példát.


Családtag, a téma az érettségi volt, azt mondja: "Ez az első nagy megpróbáltatása az embernek, jó mondjuk nem nézem sokba az érettségit".


Apámtól sokszor megkaptam érettségi előtt, hogy csak mekiben meg gyárban tudok majd dolgozni. Ő mondta azt is, reagálva a linkedre, hogy ma már teljesen alap a diploma és mindenki megy egyetemre, csak én nem.


Ex 1: Még gimis voltam és gondolkoztam, menjek-e egyetemre, azt mondta, ha nem megyek, akkor nem leszek hasznos tagja a társadalomnak. Ő amúgy mérnökinfót tanult, mindenkit lenézett, aki nem orvos, mérnök vagy programozó. Azt mondta, hogy a fodrász azért megy fodrásznak, mert nincs jobb ötlete, kreatívnak képzeli magát aztán elmegy tanfolyamra.


Ex 2: Akarta, hogy menjek egyetemre, mert ő nem jár iskolázatlannal, mert szégyellné a családja és a barátai előtt. Ő katonai diplomát szerzett amúgy.


Internet népét meg hagyjuk, azt biztos ti is tudjátok, hogy itt mindenki lenéz mindenkit :D

2023. jún. 1. 10:31
 16/20 anonim ***** válasza:
"Milyen ember az" olyan ember aki kézfogásom közben letérdel és vinnyog
2023. jún. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Tudatlan.
2023. jún. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
32%

Az ilyennek kellene adni valami totál gyakorlatias feladatot, aztán oldja meg. Ha nem megy neki, akkor még egyet, majd mégegyet. Aztán jó hangosan kinevetni.

Ennyit ér...

2023. jún. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Figyelj.

Nekem pl szakmám+érettségim van, folyamatosan fejlesztem a tudásom, imádok olvasni, keresztrejtvényt fejteni, és van annyi intelligenciám, hogy nem nézek le senkit.

Ez emberfüggő.

Ha valakivel nincs közös témánk/érdeklődési körünk, azt max hanyagolom.

És boldog életet élek diploma nélkül. :)

2023. jún. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Olyan ember, aki joggal érdemli meg, hogy az általa lenézett emberek képen fossák.
2023. jún. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!