Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más 28-30éves is úgy érzi...

Más 28-30éves is úgy érzi hogy nagyon más világ a mai tizenévesekhez képest?

Figyelt kérdés
Valahogy számomra mind zene teren mind bármilyen beszedtémában az y generáció áll hozzam közel. A Mai tizenevesek mintha egyáltalán nem értenek azt a vibe-ot amiben felnőttem én még,és ami mostanság is meghatároz.van itt olyan velem korabeli aki így érez? Úgy vettem észre a 90-es szuleteseuek valahogy közel érzik magukat a z generációhoz is
2023. jún. 3. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a vitakultúra hiányzik. A 90es években születettek többségét, a megfelelő családokban megtanították normálisan vitatkozni. Most meg erre mintha a fiatalok többsége képtelen lenne. Mert a fejükbe programoztak olyan dolgokat, amik vallásos dogmaként mindenféle értelmes cáfolás esetén egyből aktivizálódnak és megszüntetik a párbeszédet. Félelmetes volt ezt ismerősi körben megtapasztalni.
2023. jún. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. jún. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Ráadásul arra is nevelik őket, hogy bármilyen kellemetlen helyzetet azonnal otthagyni, minden kapcsolatot megszakítani ilyenkor, mindenhol letiltani az illetőt.

Ha pedig erre nincs lehetőség, akkor jön az agresszivitás, a dühkitörések.

2023. jún. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Igen. Elèg ijesztőek a mai 18-20èvesek.
2023. jún. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
szerintem ez pedig pont hogy jó, hogy nem kezdenek el hőbölögni vita címén meg akkorisnekemvanigazam-ot bizonygatni, hanem inkább hagyják a fenébe a konfliktushelyzetet. az idősebb emberek többségével amúgy sem lehet normálisan vitázni mert érvek helyett átmennek agresszívbe és beszólnak, hőrögetnek, rosszabb esetben ütnek. a mai fiatalok meg csak röhögnek ezen és hagyják a fenébe. jól teszik
2023. jún. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem ha az embereket az alapján akarod minősítgetni, hogy mikor születtek, akkor menj az asztrológia rovatba.
2023. jún. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Emberfüggő, nem mindenki ugyanolyan érettségi szintén van egy adott korosztályban. Sajnos 50-60-70 évesek közt is akad olyan, aki nem képes értelmesen vitatkozni, bunkó stílusa van stb, de fiatalok közt is vannak normális gondozásúak. A saját korosztályomban sem mindenkivel tudom megtalálni a közös hangot.
2023. jún. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Másabb persze, de ez szerintem mindig is így volt.
2023. jún. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ötvenes férfi vagyok,de elmondhatom,hogy a saját korosztályommal,de már a 40-esekkel sem találom meg a hangot.Betokosodott,ugyanazt szajkózó emberek zömében,akik képtelenek,vagy nem is akarják a másikat megérteni,vagy egyáltalán ésszerűen vitázni valamiről.

Viszont a 20-as,30-as korosztállyal sosem volt gondom ezen a téren,illetve olyanokkal beszéltem, akik értelmesek,érdeklődőek,kulturáltan vitázóak voltak.Élmény volt némelyikkel beszélgetni és ők is mondták ezt rám.

Egy a titka szerintem, mégpedig az,hogy az embert kell nézni,nem azt hány éves és mi a végzettsége.Megadom a tiszteletet egy 20 évesnek is,sőt ki merem mondani,hogy tanulni lehet tőluk.Korszerűbb gondolkodást, a sémák mellőzését és rugalmasságot.

Nyilván ebben közrejátszott,hogy volt tanárként,középiskolában ez a korosztály volt,akivel naponta találkoztam.De fegyelmezési gondom sosem volt,éppen azért,mert nem hatalmaskodva bántam a fiatalokkal.Megérzik és viszonozzák azt,ha emberként és érdeklődve viszonyulunk hozzájuk.

Sajnos ma az emberek többsége 40-50 felett fásult,unott és irigykedően konzervatív lesz.Ez pedig a szemléletet erősen korlátozza.

2023. jún. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!