Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék csiszolni a...

Hogyan tudnék csiszolni a stílusomon, levetkőzni a fizikai munkás emberként rám ragadt viselkedést egy irodai munkához?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kb. 15 évig gyártószalag mellett dolgoztam eddig. Elvesztegettem a 20-as éveimet azzal, hogy csak későn értem meg a tanulásra. Nem vagyok buta ember, most már szeretek tanulni, szorgalmas vagyok, és jár a kezem, mint a motolla. Mindig is úgy éreztem, többet is ki tudnék hoznom magamból, így munka mellett tanultam egy szakmát, egy nyelvet, és esélyt kaptam egy irodai munkára, elég komoly pozícióba, ahol összeszedetten, nyugodtan kell majd dolgoznom, viselkednem. Az a baj, hogy időközben rám ragadt egy olyan stílus, amit szeretnék valahogy levetkőzni. Kicsit kapkodós vagyok, szeleburdi, türelmetlen, ami gyárba jól jött, mert gyorsan kellett mindent csinálni. Mellesleg eddig folyton overál, munkavédelmi cipő, összekötött haj volt a mindennapjaim része, stílusérzékem nulla. Az irodában viszont már dress code lesz, és baromira nem értek az öltözködéshez, tramplinak érzem magam, pedig kiöltözve azt mondják, csinos vagyok (lehet csak a szokatlanság miatt érzem, mindegy is.) Szóval csiszolnom kellene magamon és nagyon szívesen venném, ha olyan emberek válaszolnának, segítenének, akik jelenleg irodában dolgoznak.

Az ítélkező, gonosz megjegyzéseknek nem a kérdésem alatt van a helye, a többieknek köszönöm, ha válaszoltok :)


35 N


2023. jún. 9. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Az én egyik tippem a magas sarkú. Kénytelen vagy benne helyesen tartani magad, és a jó tartás miatt magabiztosabbnak tűnsz.


Vegyél 2-3 blézert, nadrág, egyszerű felső és egy blézer tökéletes megoldás. Szép ékszerrel fel lehet dobni.


Hirtelen ezek jutottak eszembe, ha esetleg van kérdésed, nyugodtan.

2023. jún. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha energikus vagy az akkor is meg fog maradni ha irodában dolgozol. Lehetséges hogy untatni fog hogy most négy fal között leszel. Nem azt írom hogy feleslegesen tanultál, mert nem. Gondom jobban fogsz keresni és kényelmesebb lesz. Mellesleg az éjszakai műszak is sokat ki ész az emberből. Csak azt hogy nme kell túlságosan erőltetni a türelmes, higgadt embert ha az nem te vagy. Nyilván más lesz a közösség, valamennyire erőt fogsz venni magadon, de nem kell teljes személyiségváltozáson átesned. Nem tudom milyen hely ez, de hidd el higy a kollégád is ugyanolyan emberek mint te vagy.

Ha komolyabb pozícióba kerülsz meg úgy általában ilyen helyre, akkor ikább a kommunikációdon kellene javítandod, szóhasználaton pl.

Az öltözködéshez hozzá lehet szokni, de szerintem olyan elegánsat vegyél amiben jól érzed magad. Hétköznapokra is és majd alkalmakra való ruha is kell szerintem. Vannak olyan darabok amiket lehet kombinálni. Pl szoknya amihez váltogathatod a blúzokat, krémszínű cipő pedig megy az összes világos színhez. Ha egy egyszerű egyszínű farmert felveszel valami elegánsabb cipővel, akkor a blézer még elegánsabbá teszi.

Nyilván nem árt ha eljársz fodrászhoz, de ha nem akarsz 2 havonta menni akkor olyan frizurát csináltass ami nem gond ha lenő. Én félhosszút szoktam aminél nem gond ha 3 havonta igazíttatom. De ezt meglátod. Attól is függ hogy mi áll jól. A sminket nem kell erőltetni, persze csak ha szereted. Tiszta ápolt köröm, de a nem kell divatos műköröm ha nem szereted.

2023. jún. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem olyan ritkaság amit írsz, több női munkatársam is van az irodában akik több évnyi fizikai melózás után Nyugat-Európából költöztek vissza és a jó nyelvtudásuk miatt irodában kaptak állást nálunk, gond nélkül beilleszkedtek. Erre a "stílusváltás" dologra én nem helyeznék túl nagy hangsúlyt a helyedben, szerintem lehetsz önmagad és légy büszke arra hogy tudod mi az a kemény kétkezi munka, férfi munkatársaknak ez gyakran imponál.

40/F

2023. jún. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Etikett, és netikett tanulása, + helyes beszéd, kedvesség, türelem elsajátítása.
2023. jún. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Esetleg valami művészi hobby gyakorlása segíthet?
2023. jún. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 évek óta festek
2023. jún. 9. 16:34
 7/10 anonim válasza:
És ez vajon mennyire változtat a stílusodon vettél észre valamit ?mert azért ez mégiscsak egy kifinomultságot jelent
2023. jún. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megnyugtat, amikor túlpörgök, és segít az önkifejezésben. A stílusomon nem változtatott.
2023. jún. 9. 19:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Más munkahelyi társaságban, alkalmazkodni fogsz. :)
2023. jún. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Mondjuk az is igaz hogy a mostani stílusodon az fog változtatni amit most kezdesz el az nem amit évek óta csinálsz. Mert az vagy változtathatott az évek alatt vagy nem.


Gondolkozom De abba nem vagyok viszont biztos hogy egy újabb más jellegű művészi tevékenységet elkezdenél az változtatta a stílusodon.


Érdekel e valami ilyesmi most hirtelen ötletként arra gondolok ha mondjuk érdekel a balett és elmész ilyen tanfolyamra az végül is tanítja a kecses mozgást és azt hinném hogy a hétköznapi mozgást is befolyásolja.


Nekem azért nehéz erről beszélnem mert engem egyáltalán nem érdekel ilyesmi és nekem eszem ágában nem volna balett tanfolyamra menni. De az megint más kérdés ha valakit érdekel.

2023. jún. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!