Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem veszik észre magukon...

Miért nem veszik észre magukon az emberek, hogy mennyire előítéletesek a pszichiátriai betegekkel?

Figyelt kérdés
OCD-s vagyok és elég sok tapasztalatom van ezzel kapcsolatban. Amikor villamoson halkan odasúgja az egyik nyugger a másiknak, hogy annak az embernek "valami baja van". És szerintem a magyar társadalom kollektíven mag van róla győződve, hogy semmi bántó nincs ebben a három szóban, hogy "valami baja van".
2023. jún. 10. 10:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
86%
Mert nem betegnek gondolják őket, hanem magatartásproblémásnak.
2023. jún. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
68%
ez evolúciós probléma..valahogy a kiválasztódás így működik. Itt még hagyján, de a barbárabb helyeken nincs semmilyen védelmük a pszihobetegeknek.
2023. jún. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Ti is ugyanebbe a kategóriába tartoztok, és jól mutatjátok, hogy ti se veszitek észre magatokon.
2023. jún. 10. 11:17
 4/30 anonim ***** válasza:
97%
Soha nem ítéltem el azt akinek mentálisan van valami betegsége, ha nem tett semmi olyan dolgot ami gusztustalan lenne.
2023. jún. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

#3 ezt miből szűrted le?


Amugy nyilvan ha pszicho beteg akkor "valami baja van". Ha nem lenne baja akkor nem lenne beteg. Ebben semmi előítelet nincs. Az az elòítélet mikor megtudják hogy valami bajod van, és full máshogy állnak hozzád mint egy egészséges emberhez. Ilyenből is van bőven mondjuk.

2023. jún. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
75%

Én nem ítélkezem, nagyon ritkán teszek megjegyzést, de akkor már elég extrém dolognak kell történie, hogy megszólaljak.

De el kell momdanom valamit. Laborasszisztensként dolgozom. Nagyon sokszor beszélgetünk orvosokkal, asszisztensekkel, ápolókkal. (nevet soha nem mondanak) de sokszor mesélik, hogy nagyon sok szülő vagy emberke 100%-ban biztos benne,hogy ő vagy a gyermekük ADHD-s. Majd rengeteg vizsgálat után kiderül, hogy nem azok. A gyerekük vagy ő maguk csak durván elvannak kényesztetve, hisztisek. De manapság mindenki önmagának felállít egy diagnózist, és azt mondja amit akar. Ezért nem is szabad csodálkozni, hogy sokan akiknek fogalmuk sincs mi az a OCD vagy ADHD, a reakciójuk az, hogy "valami baja van"

2023. jún. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk mert nem elfogadni kell, hanem eljárni pszichiáterhez.


Én azért vagyok előítéletes, mert pont az OCD-s "neki semmi baja nincs, a világ a hülye" mentalitású nevelőanyám tönkrebszta az életemet.

Nem vagyok toleráns, mert nem kért segítséget, helyette mindenki mást is hazavágott mentálisan, kezdve apámmal meg a kistesómmal.

Vagy mondhatnám a pánikbeteg exemet, ő sem kért segítséget, engem nyírt a pszichés bajával, és a végén már ÉN szorongtam az ő hülyesége miatt.


Bocs, ha beteg vagy, menj el pszichológushoz, TEGYÉL a mentális szrságaid ellen!, ha kell, gyógyszerrel, de ne a másikat vágd tönkre - mert a mentális betegek jórésze ELVÁRJA, hogy elfogadják őket, de nem veszi észre, hogy Ő mit tesz a körülötte élőkkel.

2023. jún. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Lepontozhatsz, az sem érdekel, te nem látod a fától az erdőt - az ötös meg nem értem, miért lett leszólva, mikor semmi bántót nem írt.
2023. jún. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
96%

"Ti is ugyanebbe a kategóriába tartoztok, és jól mutatjátok, hogy ti se veszitek észre magatokon."


Azt vágod, hogy nem magamról írtam a válaszomat? Hanem hogy az általad említett személyek gondolkoznak így.

2023. jún. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Veled nem az ocd-d miatt előítéletesek, hanem mert egy kibszott irritáló hisztis gyökér vagy és ez a válaszaidból is tökéletesen látszik.



Te nem egyenlő bánásmódra vágysz, hanem arra, hogy mindenki téged babusgasson és rád legyen tekintettel azért, mert egy kezeletlen mentális lepratelep vagy.


A legtöbb, amit elvárhatsz erre, hogy olyannak kezeljünk, mint bárki mást. Nem pedig azt, hogy különbnek.

2023. jún. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!